bugün

soğuk havalarda gürüldeyen sobanın başında portakal kabuğu yakmış yazardır.
sobalı evde büyümüş, hala büyümeye devam eden ve evrimini sobalı evde tamamlayacak yazardan dokuz level düşük yazardır.
"sobalı evde büyümüş, sobanın önündeki mavi leğende banyo etmiş, akabinde sobanın arkasına geçip oturmuş, ısınmış, kurulanmış nesildir."

(bkz: ben)
hala evinde sobanın tüttürüldüğü yazardır.duştan çıktıktan sonra kafadan damlayan damlacıkların o güzel yok oluşunu yaşamaya devam eder.
ayaklarını ısıtmak için uzattığı sobaya, çoraplarının kar maskesi olarak şekillenmesine sebep olacak yazar.
fakirdir. evet.
fakirdir.
fakiriz.
Benim. Evet fakirim ve fakirliğimle gurur duyuyorum. Siz kaloriferli evlerde herbiriniz başka odalarda aile kavramından uzak yaşarken biz bir sobanın etrafında sıcacık birbirine sıkı sıkıya bağlı kardeşler olarak büyütüldük. Ne Mutlu ki bana o sobanın etrafında abimle kardeşimle sıcacık günler geçirdim.
evet ulan fakirim, fakirim ama para bende.

bu laf böyle değil miydi?
fakirdir veyahut kaldığı kasabalarda kaloriferli ev bulamamış bir ailenin bir mensubudur.
banyodan çıktıktan sonra, kendini ısıtmaya çalışırken göbeğini yakan yazardır.
buz gibi havada dışarıya çıkmadan önce giyeceklerini ısıtan yazardır.
hafta sonu kahvaltısında sobanın üstünde kızartılan ekmeğe, tere yağı sürüp yiyen yazardır.
çayı sıcak içmeye alışkın yazardır.
yenilen portakalın kabuğunu sobanın üstüne koyup, odayı miss gibi kokutan yazardır.
teyzenin gönderdiği kestaneyi, tüm apartmanla beraber bir gecede yiyen yazardır.
Fakirim,fakirsin,fakir,fakiriz,fakirsiniz,fakirler.
sobanın üstünde kestane pişirmiş, pazar günü banyosunda ayıları izleyip ısınan yazarlardır.
samimidir, sıcaktır, dürüsttür, kızlar o erkeğe gönül rahatlığı ile verebilirsiniz, o sizin değerinizi bilecektir.
sözlükte de bolca bulabileceğimiz fakirliğini esef dahi duymadan deşifre edebilecek kadar geniş yazarlardır.

arkadaşlar, fakir olduğunuzu belli ederken hiç mi gururunuz incinmiyor.

şömine başında köpeğim şuayip ile size gülüyoruz.
Aralarında bulunduğum yazarlardir. Hatta annem babam hala ayni düzende devam ediyor.

Bir maşrapa su ile Popom dona dona wcye gittigim günleri özlemiyor değilim.
dahil olduğum grup.

zaman içinde annem kömür taşımaktan bel fıtığı omuştu, garib anam.
Fakir edebiyatının en büyük isimleridir. Evet.
Benim amk size ne fakirim zengin ibneler .
O yazarın ta kendisiyim. lakin ben Mersin Erdemlide oturuyorum sıcaklık 30 u pek inmez. Yani doğal gaz daha gelmedi bizim ora. Sıkıntı var mı ? Tabiki de yok ben yine fakirim amk.
Kaynanan gugumlerin iniltisinin dinlemis mandalina portakal kabuklarinin kokusunun kestane kebabinin kumpirin tadina varmistir.
benim. 16 yaşına kadar sobalı evde büyüdüm. kombiye geçtim, geçmez olaydım. ne kestane pişirmesi ne sobanın üstüne mandalina kabuğu koyup odayı mis gibi kokutması kaldı.