1. 1.
  birçok kişiye göre dezavantajlı olan bir durumdur. ancak büyümeyen bilemez. her oda sıcak değildir ancak sobanın bulunduğu oda samimidir. aileyle çok daha fazla zaman geçirilir. sobanın üzerinde kavrulan kestanenin tadı, yıkandıktan sonra sobanın arkasında oturmak, soğuktan gelip sobanın arkasına yatmak insana haz veren olaylardır. ağabeyle, ablayla, kardeşle yapılan kömür alma kavgasının bile tadı başkadır. *
  16 -2 ... gazoz_kapagi
 2. 2.
  findik kirip soba ustunde kizartip yemektir.
  6 ... spiritualized
 3. 3.
  Çok soğuk günlerde insanın tuvaletini, altına işeyecek noktaya kadar tutmayı geliştirerek büyümektir...
  4 ... msbioo
 4. 4.
  fazla soba yakmamak adına ailecek aynı odada uyuma ihtimali.
  6 ... nikim yok benim
 5. 5.
  kaloriferli bi eve çıkınca soba üstündeki çayın cızırdamasını, kestaneleri soba üstüne dizerek közlenmesini seyretmeyi, soba borusuna asılı çamaşırları düşünüp gülümsemeyi özleten ama bunun yanında tuvalete gidip gelene kadar buz kalıbına dönüşmemenin zevkini tatmaktır. *
  3 ... rainfall
 6. 6.
  daha güzeli için kuzine sobalı evde büyümek her okul dönüşünde soğuktan donmuş parmaklarınızı sobanın sıcağında ısıtarak çözülmek açlıktan yapışmış midenizi kuzinede pişen çörek ve böreklerle doyurmak .akabinde sobanın hemen yanında kedi moduna geçmek .hüzünlendiren başlıklar.
  5 ... handushka
 7. 7.
  sobanın yanındaki kocaman minderde uzanıp, sıcaklığa sırtınızı vererek hayal kurarken uyuyup kalmayı, kucakta yatağa taşınmayı bilmek demektir.
  sobanın üzerine konulan portakal kabukların ısınmasıyla çıkan tatlımsı kokuyu bilmek, sabahları sobada ısıtılmış ekmeklerin kokusuna uyanmayı,yaşamak demektir.
  sobanın üzerindeki çaydanlıkta kaynayan suyun fokurtusu ile yanan odunların çıtırtısını dinlemenin keyfidir.
  ve sobada kızartılan kestanenin tadını başka hiç bir şeyde bulamamak demektir.
  birde kül dökme işi sizin değilse süperr..

  kötü yanları da var tabii, sönmeye yüz tutmuş sobaya atılan odun tutuşmayınca üzerine gaz yağı döküp yüzünün tüm tüyleri ile birlikte kaş ve kirpiklerinin de yanması demektir. hadi önde yanan saçları kamufle etmek için kahkül kestirdik te kaş çizecek halimizde yoktu ya..
  6 ... cikolatavekahve
 8. 8.
  sobanın üzerine tükürüp, tükürüğün nasıl bir şekil aldığını görür, çok mühim bir iş yapmış gibi sevinirdik.
  sobalı evde büyümek cıs'ın anlamını bilmektir.
  12 -1 ... jackmartins
 9. 9.
  ayrıca kış aylarında tuvalete gitmenin eziyet olduğunu, odaya döndüğünde sobanın önünde bir kaç dakika poponun ısıtıldığını bilmek demektir.
  4 ... cikolatavekahve
 10. 10.
  sobalı evde buyukmek demek annenizin size ayağınız üşümesin diye giydirdiği terliğin altını, sobaya dayayarak eritmek akabinde anneden tokat yemek demektir. buda yetmezmiş gibi üstüne bundan zevk almaktır. *
  3 -1 ... memolf