1. 1.
  yapmak isteyip yapmadığım eylem. Köyde millet cizir cizir yerken ben o zamanlar mesafeli idim kestaneye. Şimdi dönüp bakıyorum da ne kadar büyük aptallik veya ağzının tadını bilmemezlik artık ne derseniz. Ama bakarım sokakta gezen seyyar kestanecilerin coskun nidalariyla kizarttigi kestanelere,göremem o koyumdeki sobanın üzerinde kizaran kestanelere. Nitekim ağzının tadını bilmemek diyip geçiyorum. Elimde imkan olursa hic usanmadan yiyeceğim kuruyemiş oldu son birkaç gün itibariyle.
  1 ... sokak klarnetcisi israfil
 2. 2.
  kestane zaten çok severim ama yemek kısmet olmadı bu kış. hiç sobalı evde oturmadım ama eminim lezzeti bir ayrı olur. genelde anne ve babamın anılarında yer alır bu tarz cümleler.
  1 -1 ... naega jeil jal naga
 3. 3.
  Kestaneyi çok sevmediğim halde o farklı bir şeydi be.

  Yani bir anlamı vardı kestanenin.
  ... keyfkahyasi
 4. 4.
  zaman yaptığım zevkli eylemdir. pazar banyosundan sonra ya şahane pazar, ya da parliament gece sineması açılır, sobada pişen kestane mideye indirilir. p.tesi sendromunu da bir şekilde bastırmış olursunuz böylelikle.
  8 -1 ... haydarpasa da bilet kesen adam
 5. 5.
  Benim için en eğlenceli aktivitelerden biridir. Bir de portakal ve mandalina kabuklarını üstüne koyup kokusunun çıkması mükemmel oluyor.
  2 ... kale3112
 6. 6.
  sobası olmayanları sokakta kestaneci aramaya yöneltir.
  2 ... monk of monkmountain