1. 1.
  ayakkabısı seneye de giyersin diye bir numara büyük alınmış çocuklardır. çocuk, nasılsa kışın 2 çorap giyeceksin diye teselli edilir.
  6 -31 ... donay
 2. 2.
  sarıkamış'ta şehit olan görgüsüzlerdir. (!)

  ayakkabıları olmadığından soğuk havada ayaklarına sadece çift çorap giyip yolda soğuktan kırıldıklarına dair sağlam deliller vardır.

  ben baktım delillere pis fakirler, ugg ları bilem yok! mhihihi.
  95 -23 ... cindy greyfurt
 3. 3.
  adı üstünde hava soğuk(!) oldugu için tek çorapla üşüdüğünden olsa gerek birtane daha giyinmeye gereksinim duymuş insan tiplemesi olup,şahsımca neden görgüsüz ilan edildiği anlaşılmamıştır.
  30 -4 ... nesem yeter
 4. 4.
  "adam üşüyodur lan belki, sanane! sana mı giydiriyo lan!" olarak sert bir çıkışla cevap verilmesi gereken, insanları etiketlemeye, bir grubun içine sokmaya, yaftalamak istemeye çalışan kişilerin yine, yeniden kaşındıklarını belgeleyen, aslında kendi içinde çelişen* yorumlar yapıp da yaptığının farkında olmayanların tespitine maruz kalmış kimselerdir.

  * çelişki: "soğuk hava-çift çorap" tabii bu ikisi son derece uyumlu, fakat uyumsuz olarak algılanması bir çelişkidir. hele hele üşüyüp de bu insanların üşümemek için giydiği çift çorap yüzünden "görgüsüz" damgası yemeleri, ayrı bir çelişkidir. onun için de diyebiliriz ki: "soğuk havada bikiniyle dolaşmayıp da, mont giyen öküz oğlu öküz". yani böyle de bi tip olabilir. tip bulmaya gelince, insan etiketlemeye gelince, insan sınıflandırmaya gelince, iş çok kolay.
  26 ... jaheira
 5. 5.
  (bkz: ugg alacak parası olmayan pis fakirler)
  6 -3 ... filozofil
 6. 6.
  - ressmen çift çorap giydim. çorapların çiftine 20 lira verdim. paçamı kıvırayım da herkes görsün markasını.

  (bkz: görgüsüz)
  4 -1 ... dun gidecegim yarin geldim
 7. 7.
  soguk havalarda çift çorap giyen görgüsüz, bu tip başlık atan kişininde çorapla kaçırılmış bir örgüsüz olabileceğini düşündüren önermedir.
  2 ... barbunya
 8. 8.
  kurtuluş savaşı mücadelesinde askerlerimizin yırtık çarıklarla, çorapsız, ayakları yara bere içerisinde şavaşarak bu ülkeyi kurduğunu unutan görgüsüzlerdir.. şerefsizler..
  1 ... fatal
 9. 9.
  aslında ayağını sıcak tutarak hepimizden uzun yaşayacak görgüz kişilerdir.
  1 ... bizankaragucluyuz
 10. 10.
  ayağını sıcak tut başını serin düsturunu benimsemiş görgülülerden az bir eğitim farkı ile ayırtedilebilecek görgüsüzlerdir. Aslında temel mantık aynıdır : soğuktan korunmak.
  1 ... kizilmaske