1. 1.
  Son dönemde ilaç depolarının beklenen zam neddniyle yaptığı iddia edilen karaborsacılıkla ilgili adım atılmamasıdır.

  Soğan depolarını basıp vadan hayini (!) soğan stokçularına savaş açan hükümet neden aynı mücadeleyi ilaç stokçularına karşı sergile(ye)miyor merak konusu.

  https://m.mynet.com/ilac-...c-surulmuyor-110104728791
  1 ... serdarsl06
 2. 2.
  Hükümet yabancı ilaç firmalarına dolar kurunu 3 kuruşa sabitlemiş durumda. Bok attığımız yabancı firmalar ilaçlarını dayatma kurdan dolayı getirmemeye başlayacaklar. Bu sene kur revizesi konuşuluyor, kime, nasıl yansır, göreceğiz.

  Şimdi burada kim karlı onu düşünmek lazım.
  4 ... yasak merve
 3. 3.
  (bkz: iş ortaklığı)

  yurt dışında 8 dolar olan ilaç için 300 tl istediler benden çünkü internetten getirtmek yasak ya ne istese mecbur verecegiz. yerli muadili 160 tl imis ve konyada üretiliyormuş. anladın mı neden iş ortaklığı dediğimi?
  2 -1 ... strawberry blonde
 4. 4.
  Özellikle pahalı kanser ilaçlarını bir ara kara borsaya düşürmüşlerdi.

  Bu çok çirkin bir olaydır. insanların mağduriyetlerinden yararlanıyor, insanlar çocuğuna, eşine dostuna ilaç almak için gidiyor ancak piyasa da ilaç yok. Nerede? ilaçları stoklayan kara borsacılar da.

  Böyle rezaletler yaşanmamalı, mağduriyet bir kazanca dönüştürülmemelidir.

  Daha önce bu konuları belirtmiştim aslında ideolojik boyut ile. Devletin serbest piyasa gram umrunda değil. Çünkü patrona yaranmak adına liberal politika güdülüyor. Liberal politika da bildiğiniz üzere ticarete müdahale yoktur. Ancak hükümet oy neredeyse oraya gider haliyle baktı ki halk tepki gösteriyor, lan oylar gidiyor diyerek ideolojisinin dışına çıkıp gıda alanında müdahale etti piyasaya.

  He peki ilaç piyasasına eder mi? Etmez. Çünkü oy getirisi yok.
  2 ... keyf kahyasi