1. 1.
  genelde fakir iki sevgilinin kontörü olmaması sonucu bedava mesajlardan yararlanma yoluna gitmesi...
  1 -2 ... baudelaire
 2. 2.
  genel de zengin iki sevgilinin artık her yaptıklarını mesajlaşarak birbirlerine haber verme yoluna gitmesiyle gerçekleşebilecek durumdur..
  -aşkııaammm ben bakkala iniorruuaamm..
  - tamam bi taneeemm **
  -1 ... vanity
 3. 3.
  (bkz: entry yazmaktan hayatin kararmasi)
  -1 ... mulayim
 4. 4.
  elleri orak tutup nasır olanların emeğiyle gerçekleşen rahatsızlık. kaldı ki mesaj çılgını arkadaşların ne orağı elinden düşürtülmeyen köylüden haberleri vardır ne de metropoldeki diğer insanların çalışmak zorunda olduklarından. operatörlere yığdıkları paralarınsa hiç mi hiç kıymeti yoktur onlarca. nedir ki üç kuruş para.
  ... sehir zorbasi
 5. 5.
  2000 li yılları takip eden senelerde hayatımıza giren durumdur. hala çoğu insan nasırlı parmaklarıyla gsm dünyasının ağır işçiliğini yapmaktadır.
  ... xone
 6. 6.
  özellikle de gsm operatörleri bedava mesaj kampanyaları yaptığında vuku bulur. gerçi adamın aklında mesajlaşmak varsa kontörmüş, faturaymış dinlemez. minimum süre 3 gündür. sabah kalktığı anda mesaj atmaya başlayan kişi gece ta ki uyuyakalana kadar telefonu elinden düşürmez. sürekli mesajlaşmayı tasvip etmese de mesaj yazmaktan kendini alıkoyamayan kişinin parmakları önce nasırlaşır. gayret ve inatla mesaj yazmaya devam ederse parmakların kangren olma ihtimali mevzu bahis olur. lakin hiçbir şey onu mesaj yazmaktan vazgeçiremez.

  "tatlım, bizim şarkımızı dinliyorum... "
  "aşkoom, bak bu şiir senin için... "
  "ben haftasonu da gelemicem, üzgünüm... "
  "hayatım cevap versene... "
  "tamam tamam geliyorum seve seve!"
  1 -1 ... nevi sahsina munhasir
 7. 7.
  telefonla birlikte uyumak, yapışık ikizler gibi gezmek, sms yazmaktan elinin nasır tutması çok kötüdür,bir de tuş kilidi açık unutulup uyuyakalmak var kı gece yarısı rehberden rastgele birilerini ararsınız farkında olmadan, telefonun tıtreşimiyle uyanırsınız o da ne telefonun ucunda teyzeniz, anneannenız sizi fırçalıyor bu saatte ne telefonu niye konuşmuyon bişeymı oldu ödümüzü kopardın diye bundan kötüsü olamaz herhalde.*
  ... only you
 8. 8.
  nasıl ki sürekli klavye kullanan birinde karpal tünel sendromu oluyorsa psikopata bağlayıp sürekli sms yazan birinde de görülebilir böyle bir rahatsızlık. gerçi bunun adı nasır olmaz da latince bir isim olur, afili bişiler koyarlar, modern hayat hastalıklarından biri olur bu da.
  1 ... nickdenicknedirnick
 9. 9.
  aşık olunca başa gelebilecek en iyi durumdur.
  -1 ... emrefc
 10. 10.
  avea hat sahibikişinin başına gelebilmesi muhmetemel olay. yahu kardeşim 5000 mesaj bedava olur mu hiç. bizim millet zaten sevmez beleş malı harcamadan öylece bırakıp mundar etmeyi, dibine kadar harcayam diye uğraşır. değil nasir tutmak kanngren bile olabilir alimallah.
  ... freedriver