bugün

türkiye de yayınlanan dans mans şarkı falan her türlü sms ile halkın iştirak ettiği yarışmalarda açıkça görülen kürttür.

biz türkler sadece müziğe bilmemneye oy atarken; son derece ırkçı bir toplum olan kürtler iyi de söylese kötü de dans etse kendilerinden olana oy atmakta ve kendilerinden olanı birinci yapmaktadır.

son örneğini fox tv deki yaş 15 yarışmasında gördüm. hiç bir yeteneği olmayan bir kürt birinci oldu.
250 metrekare evde bile aynı odada 12 kişi uyuyabilen kürt ailesinden herhangi bir birey.
dayanışmanın bokunu çıkaran etnik topluluk.
lorke lorke demekten başka bir numarası olmayan kürttür. ha bir de ibo tarzı çömelip kalkma hareketi vardır.
öyle ki aşiretinin, fazla kontör gitmesin diye avea'nın 5000 sms kampanyasından yararlanıp beş bininide kendisine attığı kürttür.

akıla bak mına koyim. *
oylayanlarin kurt yazip 5000 e sms gonderdigi ve birinci sectigi kurt.
*
leo franco gibi siktiri boktan bir kaleciyi casillas, pepe reina, hugo lloris ve yüzlerce a klasman kalecinin arasından birinci seçen, emre aydın gibi ağlak rock müziği yapan bir adama mtv müzik ödüllerinde ödül aldıran, her türlü sıralama, anket türü oylama usüllü yarışma veya müsabakada bir türk'ü veya türk'e yakın olan değeri hakketmediği halde en baş sıraya taşıyan türklerle haşır neşir olan, tıpatıp türk'e benzeyen kürttür. ne eksik, ne fazla.
geçen sene show tv'de korolar çarpışıyor isimli bi program vardı ve finale mardin ve çanakkale(sanırım) illerinin koroları kalmıştı. sms sonucunda mardinli rojinin öğrencileri ikinci olmuşlardı ve ben bu sonuça çok sevinmiştim. şimdi düşünüyorum ben ne zaman nefretle dolmuşum kürtlere ne zaman önyargılara bürünmüşüm. bilmiyorum ama hala mutluym mardin birinci olmadığı için. itiraf belki de bu. bile bile sürüden olmuşum ama sözlük tek suçlu ben miyim merak ediyorum.
hakkında götten uydurma fikirler beyan edilen bir garip kul. ulan adam kazanamaz, yeteneksiz gerizekalı olur. kazanır, ırkçı ibne olur. ne denir bilemedim simdi. aferin size canlarım. fekat, suratınıza yıldırım carparsa neydi gunahım diye sormayın bence.
(bkz: zihniyetine soktuğumun öküzleri)
güncel Önemli Başlıklar