bugün

Her ikisinin de 2016 -2017 olduğunu varsayarsak; her ikisi de 1.6 motor oldugunu varsayalim. Birisi tsi-tdi motor kullanirken digeri atmosferik motot kullaniyor. Ama tip olarak civic daha iyi gibi.
Teknoloji, motor, kullanılan plastik aksam vs. Skoda her türlü üstün gelir. Honda Türkiye pazarına saygı duymayı öğrenmeli öncelikle.
Motor olarak kesinlikle turbo motora sahip olan octavia'nın üstün geleceği versustur. Ho da hala 10 yıl onceki atmosferik motor kullanmakta.
vw alır der kaçarım aradan.

2016 1.6 tdi passat tadından yenmez be.
Honda'nın motorunu ne ile savunuyorsunuz? Rakiplerinin hepsi aşırı beslemeli ve bu sayede verimi arttırılmış motorlar kullanırken Civic hala geleneksel atmosferik bir motora sahip. 6500 d/d’de 125 hp güç üreten motor, 4300 d/d’den itibaren 152 Nm tork üretiyor. Civic’in çevik bir karaktere bürünmesi için yüksek devir aralığında eşek gibi anırması gerektiği anlaşılıyor.
tasarım civic geri kalan herşey için octavia. yeni nesil 1.0 evet 1.0 tsi çok canlı bir motor.
Skoda tsi 1.0 motor honda civik 1.6 motoruyla ayni beygirde olmasi da fikir verebilir.
skoda araçlarda ikinci elde kazasız arac bulamazsiniz . honda çok yakiyo benzinli modelde . skoda araç tipini begenmesemde ben parami hondaya yatirirdim.
öncelik sorunsuzluk ve dayanıklılık ise honda civic,
öncelik konfor, performans ve yakıt ekonomisi ise skoda octavia,
tercih edilmelidir.
Hala 10 yıl öncesinin motoru kullanılıyor denilen honda en sorunsuz motor listelerinde cogu zaman ilk 3 icerisindedir. Ayrica honda'da turbo motor secenegi mevcuttur.

Aynı zamanda konik yapıdaki cvt sanzumanin performansı ve sorunsuzlugu tartışılmaz.

Ayrıca; (bkz: vtech)

Yeni nesil über teknolojik on numara canavar skoda ise klasik vw'dir. Huper kaliteli ic konforu vs yaninda kronik dsg sorunları ve motor problemleri ile rezillik başlıklarının gözbebegidir.

(bkz: Volkswagen)
kardeşim palavra sıkmayın bizde tdi dsg şanzımanlı 2012 jetta var 85.000 km yaptı şuana kadar bir kez sorun çıkmadı.
yağını suyunu koyup gez.o sorunlar her arabada bulunmuyor.
bence bu kapışmayı ford taunus kazanır.

saygılar sunuyorum azizim...
almadan önce satmayı düşünmek lazım. tabiki civic derim.
ya bir şahin al manyak sansınlar, yol versinler veya temiz bir kaç yaşında c180 al, hürmet etsinler! skoda ne amk?
güncel Önemli Başlıklar