bugün

aslında hemen oracıkta, azıcık bile sorgulamadan, kuytularda empati kurmadan yargılanmaması hatta yadırganmaması gereken sevgilidir.

herkesin rehber anlayışı kendine. temsil misal ben habip isimli bir arkadaşımı rehbere "muhammet çocuk" diye kaydedebileceğim gibi, meyrem isimli bir yengemi de rehberimde "aba reyiz" olarak görmek isteyebilirim. kimse buna karışamaz zira herkesin özgürlüğü bidir!

aynı şekilde başlık kahramanı hanım kız da kendi öz telefonundaki öz rehberine, öz sevgilisini, öz ismiyle ya da yanına bir şey ekleyerek hatta ve hatta ölümsüz aşkı en güzel ifade eden sözcük olan "aşkitom" kelimesiyle de kaydedebilir. bu onun en doğal hakkıdır ve ben bunu afedersin ama göğüs hastalıkları uzmanı hekimle bilem tartışmam.

haaa şu da var ki; davasında sonuna kadar da haksız kız sevgilidir!

müsaade varsa yıllara göre türkiyede en çok kullanılan isimlerin listesini paylaşıcam. *
1950 tarihi:

hamit
izzet
tahir
abdülkadir
cuma
duran
isa
rıza
şerafettin
adil

1960 tarihi:

mesut
fahrettin
kazım
bülent
necdet
niyazi
durmuş
aziz
zafer
tahsin

1970 tarihi:

cevdet
erhan
veli
oktay
yavuz
mevlüt
birol
burhan
engin
hikmet

1980 tarihi:

umut
çetin
tamer
erdem
alper
ekrem
cem
oktay
tarık
turgay

1990 tarihi:

aydın
sefa
ayhan
selçuk
erdal
veysel
abdülkadir
doğan
bekir
baykal mehmet

2000 tarihi:

özcan
tunahan
bünyamin
vedat
ozan
sezer
atakan
oktay
mehmet can
metin

evet hanım kız! yukarıdaki bilgi içişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre hazırlandı. bak envai çeşit isim yazdım, bir tane numan yok! numan ismi, çevreyle barışık hes'e rastlamak kadar zor anlayacağın. ama sen hem bey sevgilini derin bir sevgi sözcüğü olan "aşkitom" yerine ismiyle kaydediyorsun, hem numan adında bir tokmakçı buluyorsun, yetmiyor 6 tane daha numan bulup sevgilinin yanına 7 rakamını iliştiriyorsun.

kusura bakma hanım kız, davanda sonuna kadar haksızsın.
altı erkek tarafından boynuzlayan kızdır. boynuzlar göte yaklaşmadan kaçmak gerekir.
(bkz: sevgiliyi telefona kaydetme biçimleri)
müstehaktır. numan kaldı mı lan?