bugün

eğer bir gün sevgilim beni bırakırsa, geçen bunca seneden sonra bu demek olur ki haketmişimdir. O yüzden yıkılacağımı sanmam. Geriye kalan iki seçenek olarak ya arkadaşlarımın ya da babamın tarafından bırakılmak. Ancak, biri gittikten sonra diğeri hala varsa toparlarım. ikisi arasında seçim olursa tabii babamı seçerim. Arkadaşlarım da her şeyimdir ancak babam beni bu güne kadar getirip sevgilim ve arkadaşlarmla tanışmamda büyük bir etkiye sahip. Yani babamın gitmesi denilebilir. Onun dışında temizlenmekten bahsediyorsan haldır şaldır, mavi adını bilmediğim vücut şampuanı ve su.
Deprem.
(bkz: Yıkmatik)
Mental olarak Boğa gibi güçlüyüm.

görsel
bi kalıp sabun, bir kova da su beni güzelce yıkar.
Kuşkusuz başlık kahkaha tufanı.
Beni kimse yıkamaz ben kendi kendime yıkanırım.
sevdiğim adam yıkar hacı. yıkar derken bıcı bıcı yani. yoksa duvar falan değiliz ki yıkılalım. dağıt yargıyı civciv. swh.
şampuan, duş jeli ve lif...

esprisi benden önce yapılmış ya geç kaldım.
Tellaktan başkası beni yıkayamaz.
beni yıkamaz hiçbir şey.
Bu saatten sonra bir şeyin beni yıkabileceğini düşünmüyorum.
Sabun. Duş jeli kese olur yani bunlar yıkar.
vazgecmis bir insani hicbir sey yikmaz.
Annenin ölümü.

Maalesef bok gibi aciz biriyim. 32 yaşında hala baba evinde yaşıyorum ve benimle muhatap olmaya sabredebilen annemden başka kimse yok.
iyi bi yumruk yıkar.
Su ve sabun tabii ki.
sağlam bir kroşe herkesi yıkar.
(bkz: imam)
Su ve sabun.
2023 de aynı kadronun yola devam etmesi.
yıkılmam için birine çok güvenmem gerekiyor.
Yıkmaz.
görsel
Hiçbişey, ama ben çok şeyi yıkabilirim.
Babama, yazmak bile istememe rağmen bir şey olması.

Düşünüyorum bazen.
Evet diyorum, senden önce gidecek eğer sen kendine dikkat eder ve bir şey yapmazsan.
Gözlerimin önünde can çekişmesini görmek istemiyorum.
Ellerimin titremesini istemiyorum birden, öyle bir anda.

Şahit oldum, yemin ederim ki berbattı. O kadar berbattı ki nefes alamıyor ev üzerime geliyor gibi hissediyordum. Üzerime geliyorlar, düşüncesi bile nefesimi kesmemi sağlıyor.

Bir gün var, O gün birlikte yapıp yediğimiz yemeği bile bir daha ölsem yemem mesela. Bir şey olmadı, evet. Ama bu o kadar zoruma gitti ki. O gün yaptığım hiçbir şeyi yapmamam gerekiyormuş gibi hissettim.

Babama en ufak bir şey olsa yıkılmam, ölürüm ben.

Geriye kalanlarda zoruma gider.
hacı şakir.
güncel Önemli Başlıklar