1. 1.
  8 Şubat 2008 tarihinde yayımlanan 32. Gün programında; başörtü özgürlüğü, hık demişiz karl marx'ın burnundan düşmüşüz, ha biz ha amerika'daki zenciler edaları altında kendilerini özgürlük melekleri gibi gösteren kitlenin rengini ister istemez belli ederken sarfettiği söz öbeği.

  derhal kanal d tarafından mikrofondaki ses kesilmiş, program darma dağan olmuştur.
  16 -8 ... nerval
 2. 2.
  (bkz: tutmayın küçük enişteyi)
  15 -8 ... i belong to che
 3. 3.
  çok ciddiye alınmaması gereken söz. aynı kişi konuşurken gaza gelip, üniversitelerde çok baskı gördük, 13-14 yaşındaki kızlarımız zulüm gördü demiştir. 13-14 yaşında hangi üniversitede nerede zulüm görmüş çok merak etmiştim.
  edit: o kadar eksi oyu anlamadım, sen daha ciddiye alma geliyor şeriat manasında mı? yoksa ne diyorsun sen bizim adamımızla dalga mı geçiyorsun anlamında mı? *
  25 -7 ... regulus
 4. 4.
  (bkz: sizi istiklal mahkemelerinde görmek isteriz)

  editlenmiş edit: gidin uyuyun şeriatçı kardeşler sabah ezanına kalkamayacaksınız bu gidişle. eksi butonu aşındı be*
  37 -20 ... speedygonzales
 5. 5.
  şu an ceviz kabuğu programında konuşan maznumder derneği eski başkanının istemiş olduğu şey tam olarak bu dur çoklu bir mahkeme talebi vardır ancak müslüman , hıristiyan, laik ve ataistlerin yaşadığı bir sorun olduğunda nasıl bir mahkemenin hüküm vereceği sorusuna cevap verememiştir. özgürlük olarak niteledikleri şey sadece fakir edebiyetıdır. savundukları bu düşünceleri tamamen duygu istismarıdır. 2008 yılına yakışmayan bu istek ve yorumlar beni tam olarak yıkmıştır. bırakalım ilerlemeyi gerilememek için savaş verir hale geldik. bunun suçluları bu yaşanan kaosun hesabını muhakkak verecektir.
  9 -1 ... madmare
 6. 6.
  (bkz: yavaş yerler yaş)
  5 -2 ... azarath
 7. 7.
  (bkz: oldu gülüm patron gelince iletirim)
  7 -1 ... adonisdiyenickmiolur
 8. 8.
  gördük ki tek istedikleri özgürlük degilmis diye düsündüren cümle.

  edit: birde anlamam eger türkiye cumhuriyetini atatürkün düsüncelerine saygi duymuyorsaniz seriat istiyorsaniz neden burdasiniz?
  Gidin seriat olan bir ülkeye neyinize yariyor bir ülkeyi daha seriata sürüklemek?
  hic bir seriat olan ülkede yasadiniz mi hadi gidin iran'da kadin olarak biz özgürlük istiyoruz diyin!

  yaa kemalist degilim diyen bir kizimiz vardi, sen konustugun dile, orda konusabilme hakkina o sevmedigin adamdan aldin simdi her tarafda özgürlügümüzü istiyoruz diye ortada geziyorsunuz ama bunu kime borclusunuz tabi kide mustafa kemal atatürke.
  10 -3 ... ohrschmerz
 9. 9.
  ister istemez siz kimsiniz lan diye sormak sebebidir bu itham.
  bu kadar aydın insanın, hakimin, askerin, vatanseverin yanında siz kimsiniz?

  koskoca devletin yanında, siz kimsiniz?

  siz kim oluyorsunuz da bu cümleyi kurabiliyorsunuz? neyinize güveniyorsunuz? bu ülkeyi sadece iktidarın mı yönettiğini sanıyorsunuz. ben hiç sanmıyorum. adnan menderes ve turgut özal'ı asla unutmayın.

  birgün yerden kemik toplarsak çıkarız mahkemeye. ama o gün hepimiz ölmüş oluruz.

  asla unutmayın ve haddinizi bilin.
  16 -4 ... the godfather
 10. 10.
  işin türbanda kalmayacağını şeriat düzenini isteyenler için bunun bir başlangıç olduğunu gösteren cümle. şimdilik ciddiye alınmaması gerekir ama akp yönetiminin icraatları türkiye'yi bu örümcek kafalıların istediği noktaya sürüklüyor.
  11 -2 ... ada vapuru carki