bugün

bir anda herşeyi bitirmem.
çok bağlanıyorum kim olursa olsun yanlış hareketi olunca siliyorum defterden.sonra işler bok oluyor amk.
umursamazlık mı dersin, inatçılık mı hepsi mevcut bende, belamı bulmuşum.
Aşırı merhametli oluşum.

iyi niyetim kullanılmalara doymuyor efenim.
Aşırı derece de takıntılıyım, zarardan fazlasını veriyor.
Nefret ettiğim bir huyum yok tüm huylarımı seviyorum.kendinizle barışık olun biraz mk
Her konuda kendimi suçlayıp kendime ölümüne yüklenmek.
Yapılan her yanlışta uzaklaşıp sonra yine yalnız kalamayıp hemen affetmek.
Hırslarımın olmaması.
Çok fazla takılıp kalmak.
Çok konuşmak.
Pes etmek.
1)insanları kıramam
2)yalan söyleyemem
3)kıskançlık
4) aşırı hırs tabi aşırı hırsta bir yerden sonra insana zarar verir.
5)bir konuya çok takıntı yapmak
6)aşırı sorgulayıcı olmak
7)inatçıyım
8)duygusalım
9)kararsızım
10)beni inciten olursa damarına basarım düşman olurum.
Herseyi kafaya takıyorum misal geçen gün burada bana iğrenç gelen sağlıkla ilgili bir duyru gözüme çarptı yemeden içmeden kesildim. Örnek vermem gerekirse sokakts bikac kere köpek kovalasa o yoldan bi daha geçemem rahatça. Bikac kere yemek boğazıma takilsa yemek yerken gerilirim artik veya metal bi yerden elektrik carpsa oraya dokunurken dikkat ederim. Kedi tırmalar diye sevemiyorum. Bu çekingen halimi nasil asarim bilmiyorum. Alkol de alamıyorum çevremden dolayı.
Bankalar...
inat. hayatın yüzde 70 kadarında hayatı çok kolaylaştırıyor yapamam dediğim şeyleri yapmamı sağlıyor ama kalan yüzde 30 unda işe yaradığı yüzde 70 kadar hayatı zorlaştırıyor.
güvenmek.
1- tartışmayı becerememem. direk dalasım geliyor, ya da ağzımdan çıkanı kulağım duymuyor. güzel güzel konuşup tartışanları çok kıskanıyorum.
2- utangaç olmam. özellikle de yeni tanıştığım biriyse kesinlikle laf bulup konuşamıyorum. sorulara evet, hayır tabi, aynen vs. gibi kısa cevaplar veriyorum, konuşurken suratım bile kızarıyor bazen.
3- gözümün doymaması. çok tok ta olsam sevdiğim bir yiyecek görürsem dayanamam yerim. bir sınırım yok, bu kadarı bana yeterli diyemiyorum :(
4- insanlar. benim hakkımdaki düşünceleri kafama takarım, aman şu ne der aman böyle yaparsam benim için ne düşünür, acaba şu sözü söylersem cahil gibi
mi olurum... ne düşünürse düşünler demek çok istiyorum ama olmuyor.
5- sabırsızım. bir iş hemen yapılacaksa o an yapılacak, mıy mıy hareket edenlere sinir oluyorum, oysa ki sen de rahat ol dimi.
6- takıntılıyım. özellikle kafama bir şey sabaha kadar uyuyamam döner dururum yatakta.
7- gurur. kesinlikle gururumdan taviz veremiyorum, kimseden bişey isteyemiyorum. barışmak için ilk adımı atamıyorum, gerçi hiçbirşey için ilk adımı atamıyorum.
8- en ilginci bu sanırım, çocukken öğretmenlerden, iş hayatında patronlardan çekiniyorum. kesinlikle araya mesafe koyuyorum, iş dışında muhabbet edemiyorum. evet efendim tamam efendim olayım bu.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.
kıl kıstallamak.
herkesi kendim gibi görüp menfaat beklemeden yardım etmem.
hırsım ve sivri dilliliğim. laf ağzıma gelirse esirgemem. içimde kalıyor gece uyutmuyor sonra. ama bu huyum pekte hoşuma gitmiyor.
kararsızlık huy mudur bilmem ama bu kadar lanet bir şey yok. arkadaş nerdeyse her olayda ikilemde kalabiliyorum.
Şüphecilik, mükemmeliyetçilik, kıskançlık, Kararsızlık diye saysam gün biter herhalde.
Yeri geldiginde susup en olmadik yerde patlamam. Hakkimin arayamadikca uzerime geliyorlar ama gidip acik acik konusmaya da cesaretim yok. Durum bu olunca is yerinde surunup duruyorum.
Eğer kendim karşıma somut olarak çıkacak olsa ağzını burnunu dağıtır doğduğuna pişman ederim. Yani Kendime karşı acımasızlığımdır efenim.
Özgürlüğüme düşkün olmam.
sabırsızlık.
Çok sinirlendigim zamanlar mideme vuruyor, bütün keyfim kacıyor. Halbuki kimse ve hic birsey icin degmez. kendimi telkin edemiyorum ve baş mide agrılarıyla perisan oluyorum.
Her şeyi çok fazla umursamam, hiçbir şeyi umursamamamdır derim.
gece tıkınmalarım.
Sürekli düşünmek, düşünerek kendi kendini eleştirmek ve sonunda yılmak, parçalanmak.