1. 1.
    size yardım etmeyip sizden ona yardım etmenizi isteyen birine yardım etmektir, doğru olmayandır. sen bana yardım etmezsen ben de sana etmem. normalde yardım etmeyi severim ancak o bana yardım etmezse ben de ona yardım etmem. ben neden ben yardım istediğimde etmeyip, kendisi yardım isteyen, yaralı parmağa işemeyen birine yardım edeyim?
    4 ... merveyitavla11
  2. 2.
    insanın vicdanını rahatlatan eylemdir. çoğu zaman düşündürür..
    1 ... lennonvari
  3. 3.
    salak mısınız acaba yardım dediğimiz şey zaten karşılıksız ve ihtiyaç duyulan kişiye yapılır. diğer türlüsü yardım değil ticaret oluyor.
    1 -1 ... sezenist a feminist
  4. 4.
    sürekli yardım eden birisiyim karşımdaki kişileri ayırt etmem. ben kendi doğrularıma göre yaşayan bir insan olduğum için pekte takılmam bu konuya. tabi arada çok farklı mevzular olur o zaman bizde yardım etmeyiz tavrımızı koyarız.
    ... cigarist
  5. 5.
    erdem dir herkes de olmaz .
    ... tiamat
  6. 6.
    o kişi size, içten içe, keriz veya aptal muamelesi yapacak birisi ise, yardım yapmamak en doğru olanı.. o tıynette bir insan zaten başının çaresine pekâlâ bakabilir.. o halde, uzaktan seyretmek en güzeli.. şayet, size hiç yardımı dokunmamış ama sizden saf duygularla yardım isteyen o kişi, bir şaşkın, bir gabi ise, hiç tereddüt etmeden ona yardım edebilirsiniz.. aklı kıt bir düşmüşe yardım etmek, her şeye rağmen güzeldir..
    ... kiss kiss bang bang
  7. 7.
    Kindar insan davranışı da olabilir.

Sırf yardım ettikten sonra;

- sen bana geçen gün yardım etmemiştin ama ben yine de sana yardım ettim

Diyebilmek için yardım etmiş olabilir.

Olm cidden var böyle psikopatlar.
    1 ... fikri firar
  8. 8.
    siz ona yardım edince onun da size yardım etmesiyle sonuçlanacak olaydır.

karşıdakı insan mahcup duruma düşerek " vay be! ben ona yardım etmedim ama o bana bu zor zamanımda yardım etti, hakiki insanmış." diyecektir. bunun sonucu size karşı iyi hisler besleyecek ve size en kısa zamanda yardım etme isteği duyacaktır.
    1 ... emperor vader
  9. 9.
    o'na "vicdan" yaptırmak için ise boşa kürek çekmektir.
    insanoğlu, nankörlüğün; damarli-derili-kemikli halidir.

bunu anca "kendi vicdanini" temiz tutabilmek için yaparsin.
    bunu da suistimal raddine getirirsen "salak" olman için tüm şartlari yerine getirmiş olursun.
    ... liliith