bugün

değerli uludağ sözlük halkı, eğer size ihanet edilse neler yapardınız ?

ben şöyle yapardım: intikamım için en uygun zamanı kollardım. gerisi kendiliğinden gelir
Ağlarım.
Empati yaptırın, aynını yapın. herşey psikolojik gelişimi için evet.
Zoruma gitti yalan yok... yıkıcı da oldu.

Sanki görünmeyen bir kurşunla vurulmuş gibi hissediyor insan. Öğrenmişsin... elinden bir şey de gelmiyor.

kendini sorguluyorsun... niye ben değil de aldatıldığım insan diye... kıyaslamalara falan giriyorsun.

sonunda çıkarım olarak ya kendini haklı buluyorsun ya da eksikliğini görüyorsun.

"oruspuuuu, aldattı lan beni" demeyle bitmiyor hiçbir şey. hayatında, aklında yer ediyor çünkü.

sevmişsen eğer, yaşadığın hasar cidden ağır oluyor. mesela evliyken yaşamak istemem lan bunu.

ne bileyim kendini de sorguluyor işte insan... 2 meme 1 am 1 çük... aldım verdim... uzun eşşek falan... bunların ötesinde
sorguluyor insan.

niye biliyor musun? aldatma bir "düşme" "ayartılma" vs değildir...
bir "tercihtir"...

senin yerine bir başkasının ama öyle ama böyle bir sebepten bir motivasyondan dolayı seçilmesidir.

kadın da olsa, erkek de olsa bir başkasını seçmiştir o insan.

keşke ayrılsan, ayrıldıktan 2 saat bile sonra yapmış olsan diyor insan.

zor yani duygusu...kadın da olsan, erkek de olsan... özünde insanız çünkü.
Beni anca izin verdiğim derecede aldatabilirler ya da aldattığını sanırlar karşı cinsten bahsedersek evlilik yoksa sikimde olmaz daha.

evlilikte ise zaten boşluk bırakmam karakterli insanla evlenirim.
Hiçbir şey yapmaz oturur kalırım. Olan olmuş sonuçta..
Ağlayarak günlüğüme yazarım. Ertesi gün uyandıktan sonra ise omzumu öperek yoluma devam ederim. Kendimi kendime ezdirmem, öz saygı sevgimi sorgulamam, kolay gelmedik bu zamanlara.
tek ederim cevabına sahip basit sorucuktur. ki zamanında ettik de çok şükür. ne ağlamaya ne sızlamaya ne intikam peşine düşmeye ne de yutkunup görmezden gelmeye ve devam etmeye çabalamaya gerek yok. bazı şeyler bitmiş ki yeni arayışlara girilmiş. ne dilenen affın değeri olur ne gözü bürüyen hırsın öfkenin. gitmek isteyeni tutmaya çalışmak veya canını acıtmaya çalışmak sadece kendinize zarar verir.
Arabesk kekoluklara gerek yok. Bir kadın/erkek sizle birlikte diye sizin hükmünüz altında değil ve dilediği zaman sizden vazgeçme hakkına sahip.
Affetmem. Bu kadar net.