1. 1.
  Tanrı var ve tanrı yok şeklinde bir bahis açılacak olsaydı sizce bu iki seçenek için belirlenen oranlar nasıl olurdu ya da nasıl olmalıdır? Saçma gibi görünen ama düşündürücü bir sorudur. Şahsen öldüğüm zaman bir tanrının ya da ahiretin olduğunu görürsem aksi duruma göre daha çok şaşıracağım için ben tanrı yok seçeneğini ağır favori olmasa da favori olarak belirlerdim.

  1.45 tanrı yok 3.60 tanrı var. 1.45 e bas kazan tabii öldükten sonra babayı kazanırsın. O yüzden her şekilde tanrı vara basmalı ki ahiret sürprizinin çıkma durumunda göte girmesin iddia.
  -4 ... kim istasyon insani
 2. 2.
  "dünya yı yaratan iyi kalpli bir tanrı olamaz, ancak kötü kalpli bir şeytan olabilir"
  schopenhauer
  3 -1 ... ya substantsiya
 3. 3.
  %50 %50.
  2 -1 ... icerdeki koltuk
 4. 4.
  Tam pascallık bir soru.
  6 ... lord marcus amoralist primses
 5. 5.
  Mutlaka varlığın bir sahibi vardır. Lakin bu ne islam, ne Hristiyanlık ne de budizmdir. Tanrı din gönderip Partizan sahibi olmak istemez zira.
  1 ... benimhalaumudumvar
 6. 6.
  bu tamamen kişinin vicdanına bağlı bir şey. tanrının varlığını ya da yokluğunu ispatlayamazsın. inanmak istersin ve inanırsın. inanmak istemezsen de inanmazsın. bu çok basit. şöyle bi örnek verelim: şimdi evrende entropi şiddetle artıyor. içinde bulunduğun gezegenin doğası bir sürü kusur ve hata ile dolu. her gün kusurlu milyonlarca canlı doğuyor, ölüyor. sen doğarken bile milyonlarca sperm ölüyor ve bir tek yaşıyorsun. balıklar yumurtluyor, yüzlercesi ölüyor. buradan inanmak isteyen, tanrının ne kadar da muazzam bir terazide gezegeni yaşattığını düşünebilir; inanmak istemeyense, tanrının aslında bir beceriksiz olduğunu ve beceriksiz olanın da pratikte tanrı olamayacağını düşünür. bu tamamen içindeki din ve vicdan terazisine bağlı.

  bu arada tanrının varlığını ya da yokluğunu ispat ettiğini iddia eden benim gözümde en ala şarlatandır ve tüccardır.
  1 -2 ... yikanmak istemeyen cocuk
 7. 7.
  fiftififti.
  ... he gulum he he de gitsin
 8. 8.
  Blaise Pascal oranlar karşısında mezarında ters dönüyor.
  1 ... idji