1. 1.
  Okul kitaplarının yazdığı gerçek olabilir mi? Göktanrı inancıyla islamın benzemesi. Söyle bi diyalog mu oldu ki"hakanım biz tangrı diyoz onlar allah, hem bak bunların kitabıda var, hemide cennete gidince Huri veriyolar".

  türk kadınlarının çok özgür olmalarıyla alakalı olabilir mi? Düşünsenize kadın ata biniyor, ava gidiyor, şehri yönetiyor ve en önemlisi söz sahibi ve kadının adı var. Şöyle olmuş olabilir, özgür bi kız çocuğuna sahip olan bi bey, kaan, hakan(her ne boksa) günün birinde kızına kızıp kafası atıp "ben sana kaç kere dedim oğlan çocuklarını dövme, ata binerken okla oynama birinin gözüne gelir diye ha! Amma ben yapacağı biliyorum araplar şeriatı icat etmiş alıp gelmeyeni siksinler."

  Belki böyle olmuşlardır.
  Peki ya sizce nasıl oldular?
  5 -5 ... tripking
 2. 2.
  bir müslüman olarak tarihle yüzleşiyorum, doğrudur:

  (bkz: talkan katliamı)
  (bkz: curcan katliamı)
  4 -2 ... useless
 3. 3.
  kelimeyi şehadet getirerek.
  8 ... dusunen palyaco
 4. 4.
  talas savaşı.

  moğol-arap vs türk-çin

  moğollar ve araplar bizi harap etti, yaktı, yıktı, köleleri olarak götürdüler.
  böylece müslüman olduk.

  bunun sizcesi bizcesi olmaz, gerçeği olur.

  neymiş, türk, övün, çalış, güven diye bir şey yokmuş.

  damarlarımızda asil kan aktığı da yok, normal kan.

  bunu kabul etmedikten sonra bizden bir zikim olmaz.
  3 -2 ... vesselamm
 5. 5.
  valla biz de bilmiyoz ki, ortalık bi karıştı, bi kargaşa oldu.
  1 ... atmayanved
 6. 6.
  (bkz: derdini sikeyim butonu)
  1 -1 ... cumsav
 7. 7.
  talkan katliami su bu diyenler var , sonucta su an muslumanligi turk kulturune uyarlanmis bicimde yasiyoruz. bu yuzden bir sorun teskil etmiyor.bence hadi musluman olak demisler. her b.ku denedik bide bunu deniyek.
  3 ... natalieflyyn
 8. 8.
  araplar kendilerine asker olarak türkleri arapların kurduğu bir şehirde zorla tuttu. onları kendilerine daha çok bağlamak için kendi dinlerini kabul ettirdi.

  (bkz: talas savaşı)
  (bkz: islam emperyalizmi)
  ... 0001
 9. 9.
  şehadet getirerek.
  ... rotalina
 10. 10.
  Katliamla imiş. Çok net söylüyorum. Türkler katliamla din kabul etmez. Biz ne bütün gün götünü devirip yatan hintlileriz ne de pirinç, çay toplamakla uğraşan çinlileriz. Biz bozkırın çocuklarıyız. Ata biner, yay çeker, kımız içer, domuz avlar, ayı boğar, demir döveriz. Dayatmaları asla kabul etmeyiz. Tengricilik zayıf bir dindi. islam, hristiyanlık veya budizm gibi kompleks değildi. Bırakması kolay oldu. O Dönemde tek tanrıcılık modaydı, türkler de en yakındaki tek tanrılı dine yöneldi. Araplarla komşu olan oğuzlar müslüman oldu. Avrupadaki hunlar* hristiyan oldu. Bir çok türk boyu budist oldu ama onlar tibetle çinle asimile oldu. Durum bu kadar basit.
  4 -3 ... sozlugetelefondanuyeolanadam