bugün

korkudan ve ilerde olacaklardan dolayı millet yılar seneye oy vermez düşüncesinden. Erken yerine baskın denmesi gerektiğini düşünüyorum. Kaç seçimdir ülke uçacak az kaldı avrupa bizi kıskanıyor diyorlar. Avrupa da kıskan kıskan bitiremedi bizi. Of ulan of efkarlandım akşam akşam.
iyi partinin palazlanması üzerine devlet bahçeli denen yancının paniklemesi sonucu alınmıştır.
komplo teori 1:

ekonomi ebesinin nikahını görmek üzere kuş kadar aklı olan adam yıllık enflasyonun % 40 ların üzerinde olduğunu görür temel tüketimde. çiftçi, hayvancı perişan. borçsuz kimse yok. inşaat sektörü, şişme eğiliminde...

bunlar idare edilebilir seviyeler 2018 güzünden sonra daha da kötüye gidecek işler.

ondan önce en az hasarla sandıktan tekrar iktidar çıkma hesapları...

komplo teori 2:

ki bu gerçekten komplo teorisi 1. gibi somut gerçekler değil.

seçimi bilerek kaybedip, yaklaşan krizi chp iyi parti saadet koalisyonuna yıkmak.

sonradan bir seçimle iktidara tekrar gelip, bu adamlarsız olmuyor. teorisini gerçeğe dökmek en az 15 yılı garantilemek...

üstelik büyük bir halk toleransı kredisiyle...
erdoğan ekonominin eninde sonunda patlayacağının farkında ve adı konacak bir ekonomik krizden önce tekrar koltuğunu garanti altına almak istiyor. yeter ki başkanlık koltuğuna otursun ondan sonra ülke yansa yıkılsa da inanın sikinde olmaz.
ileri demokrasi yüzünden alındı.

ohal altında seçime girmek = ileri demokrasi.
ileri demokrasi yüzünden alındı.

ohal altında seçime girmek = ileri demokrasi.
benim şahsi düşüncem oylar bölünmesin diye böyle bir karar alındı.