bugün

arkadaş değildir. siz aramadan arayıp sormayan arkadaşla aynı kişidir.
hesaplı kitaplı istatistiki arkadaşlık olmayacağından bihaber insandır. gerçek arkadaşlıkta bunlar gündem dahi olmaz.
kafa sikmeyen arkadaştır.
ben hariç herkes. bakın, şu yaşıma geldim. allah sizi inandırsın daha ömrümde ben yazmadan biri bana nasılsın bilinenciim ya da şuraya gel görüşelim vs demedi. işleri düştüğü için arayanları tenzih ediyor, allah belalarını versin diyorum.
muhtemelen uzak arkadaştır. işiniz olup olmayacağını kestiremediği, nerede ne yaptığınızı bilmediği için yazmıyordur.
Menfaatci arkadastir. aradigindada muhtemel bir sey isteyecektir.
en iyisini yapan arkadaştır. ananız mı babanız mı la? siz aradığınızda derdinize derman olsun yeterlidir. o arayınca da siz onun derdine derman olursunuz. aramıyorsa eğer sizin çözebileceğiniz bir dert ile karşılaşmamış demektir. siz aramadan aramıyor diye bir insanı silmeyiniz, ahmaklık etmeyiniz. dertliyim zaten bu konuda amk.
Ben de sana yazacaktım, kaç gündür aklımdaydın diyen şahsiyettir. Yazmaya değmeyecek insandır.
sizi kullanan arkadaştır. işi düşünce yazar.
Çok bahanesi olan arkadaştır fakat bahaneleri arttıkça bahaneleri gerçekliğini kaybetmekte ve kendi kıymetini düşürmektedir. Muhabbet kesilmesin diye siz yazmaya devam ettikçe onunda bu davranışı sürüp gidecektir.
Bir de sadece işi düşünce kardeşi olduğunuz arkadaş tipi vardır ki evlerden ırak.
(bkz: Çıkarcı arkadaş)
Kizsa eger konusma kesilmelidir. Erkekse sıkıntı olmaz.( Kisinin kendisi bayansa ozneler yer degistirebilir.)
işi düşünce mesaj atan arkadaştır.

hemcins değilse arayı açmak için yeterli sebeptir.
En iyisini yapıyor, belli ki tecrübesi var.
siz oyle alistirdiginiz icin boyle yapmaya devam edecektir. ya bastan hic alistirmayacaksiniz ya da durumdan sikayet etmeyeceksiniz.
benim de lisanstan en yakin arkadaslarimdan biriyle boyle bir durumumuz vardi. ben arayip sormasan kesseler kizi bana hal hatir sormazdi. en sonunda eh dedim yeter artik. artik aramayacagim. tek ozleyip arayan ben miyim? hic deger vermiyor mu bana? ne bileyim hic durup dururken aklina dusmuyor muyum?
bir sure hic aramadim. o esnada durumdan dert yaniyorum bir baska arkadasa. o da bana dedi ki onu o hale sen getirmissin. simdi neden sikayet ediyorsun. bu arkadas da yan lab'da calisiyor, mesela dedi genelde ben size ziyarete gelirim siz bana gelmezsiniz neden? cunku sizi ben boyle alistirdim dedi. bi dusunduk hakli. isimiz dusmedikce hic gitmiyoruz. cunku biliyoruz ki o zaten geliyor.
boyle dusununce mantikli geldi. nasil alistirirsan oyle gidiyor yani. sonradan dovunmeye gerek yok.

bi de cok seyyapmayin ya. hepimiz olecegiz.
Sınavda sizden kopya çeken arkadaştır. Adam bilmiyorki, sen yazmadan nasıl yazsın amk?
Yazdığında da Menfaati uğruna hareket ettiğini apaçık belli eden, umrunda olmadığınız bir gereksizdir.

Arkadaş diye herkese denmez. Yabancıdır o olsa olsa.
Benimdir. Üç beş kişi hariç yazmam. Yazdıkça götü kalkıyo milletin bi haller bi tripler.
(bkz: Duzenli duzensiz)
Siz yazdığınız zaman "hiç arayıp sormuyosun" diyerek üste çıkmaya çalışan arkadaştır.
"hic aramiyorsun" diyecek insanlarla arkadas olmuyorum. Az arkadasim var, belki 2 ay, belki 8 ayda bir gorusuruz ama hic bir zaman "hic arayip sormuyosun" tribine girmezler. Tavsiye ederim. Arkadasligi bahcivanlikla karistiranlar var. Surekli bakim onarim yapmak mi lazim emenike ? Tabi ki zor durumdayken arayacak amk.
ilk mesaj tribi olan arkadaştır.

Hayır ne gerek var ben atıyorum, bir kere de sen at yani ne olacak amk.
(bkz: ben)
Öyle arkadaş mı olur? Bir kere yazarım, iki kere yazarım ama üçüncü asla olmaz. En eski arkadaşlarım için bile geçerlidir bu prensibim.
Yazmayı bırakmam gereken arkadaştır.
benım buyrun .
güncel Önemli Başlıklar