bugün

eğer kendini bir şey sanan kişiye bu söz etki etmezse söyle devam edilmeli kanımca

"sonra boş kutuları götümüze sokuyorduk" büyük ihtimalle işe yarar ama şöyle bir soru gelebilir en fazla kaç kutu soktun mutlaka küsüratlı söyleyin inandırıcı olsun..
bundan sonra hala saygı duymazsa siseden, hala olmadı damacanadan falan bahsetmek lazım sanırım.

not: bu entry birinci sırada değildi.
orjinali "siz kutu kutu pense oynarken biz kutu kutu bira içiyorduk" olan. harf sayısı ellinin üzerinde olduğu için biraz saçma olan bi başlık.

kendini birşey zanneden şahsiyete verilebilecek en güzel ayar cümlelerinden biri.
(bkz: sen giderken biz dönüyorduk)
içki konusunda çok bilmiş bir tavırla konuşan insanın suratına yapıştırılan tokat gibi bir sözdür, ayar cümlesidir. geçtiğin yolların asfaltını biz döktük versiyonu da vardır. herkesin haddini bildiği bir konuşmada bu cümlelerin geçmesine olanak yoktur; bu sözün muhatabı kaşınmıştır ki söylenmiştir. *
...sonra sen buyudun, okudun, adam oldum ama ben hala kodugun gibiyim diye devam eden cumle.
(bkz: biz kutu bira içerken millet kutu tikiyordu)
alandaki stajyer elemanları sükutu hayale uğratmak için üretilmiş söz dizisi. bir anlamda baskı aracı. ayrıca çok da gelenekçi bir yapıyı temsil ediyor. kutu kutu ve kutukutu bir çeşit yaşa bağlı light kast.
...
- siz kutu kutu oynarken biz kutukutu bira içiyorduk
+ ee sonuç?
- haliyle zararlarını goruyoruz kutukutu takıldıklarımızla. eşref adam gibi uyuyamıyor, sabahlarıda çok asabi oluyormuş; çoluğa çocuğa rahat yok haliyle, titreyerek falan uyanıyormuş.
+ sende durum ne?
- sabah kalktığımda üç saat içinde 2 dublemi içersem sorun yaşamıyorumda içemezsem bende başlıyorum titremeye ama uykumda sorun yok; kutu gibi uyuyorum. uyku konusunda maşallahım varda gün içinde kolumda bacağımda çekilmeler oluyor o durum biraz tedirgin ediyor beni.
+ sen ne iş yapıyordun şimdi? işi etkilemiyormu bu durum?
- pederden kalan kahveyi işlettik, daha doğrusu işletemedik batırdık. hanım çalışıyor benim tekstil firmasında. keşke kutu kutu oynasaydık diyorum zaman zaman vuruyorum yine kutuya veya varsa para şişe rakıya.. bak sen ne güzel pisikilastik falan oldun..
+ pisikilastik değil Psikiyatrist.

"senin güttüğün koyun kadar bizim s..tiğimiz çoban var. " tarzı bir cümledir.
noluyordu sanki kutu kutu bira içince, küçükkende aynı zıkkımı içiyordun derbderdin, büyüdüm yine içiyorsun yine derbedersin. sanki çok iyi marifetmiş gibi.
iyi bok yiyordun diye düşündüren tümce.
facebookta milyonlarca grubun açılmasına sebep olan cümle.

(bkz: kutu kutu biralara gelesin)
"Siz caminin duvarına işerken biz imam s*kiyorduk" şeklinde bir versiyonu da mevcuttur.