bugün

hz. muhammed(s.a.v.)'nin bir hadis-i şerifi kutisisidir.

buradan islam inancının, iffetsiz kadınlardan şikayetçi olan erkeklere, öncelikle erkeklerin iffetini sorgulamayı önerdiği sonucunu çıkarmak zor olmasa gerektir.
hayata ışık tutan hadis-i şerifi kutisilerden birtanesi daha. Sorgulam gerekli ben neyimki neyi hakkediyorumki neler istiyorum. Sen ne kadar temizsen bir o kadar temizi sana gelecek seninle olucaktır.
(bkz: kapak)
(bkz: 13)
Şairin iffet derken neden bahsettiğini anlayamadığım bir şiir. Ulen 4 tane kadınım olmasına rağmen sen iffetli olursan kadının iffetli olur diyorsun bana. 4 tane erkeği mi olur yani kadınımın?

iffet neydi, iffet sevgiydi. Öhöm, çözemedim. Yardımcı olun lütfen.
kusura bakmayın ama doğru olmayan bir önermedir.
benim üç arkadaşımın üçü de "lan bu kız iyi, bu benim tek sevgilim olacak. aldatırsam biiiiip" dediler.
aradan bir hafta geçti.
bu iki arkadaş sevgililerini başkalarıyla gördüklerini anlatan telefon ve mesajlar aldılar. diğeri de sevgilisini aldattı. bu diğeri dediğime sevgilisi tapıyor...
muhteşem bir hadis- i şeriftir. cinsel anlamda tamamen eşitlikçi bir ifadedir. sen neysen, bulduğun da senden farklı olmayacak ona göre mesajı etkileyici.

argoda karşılığı ise; '' orospunun erkeği, kadını olmaz. orospu orospudur. ''
evlenince karısını aldatmaya fırsat kollayan, gözü milletin ırzında, namusunda olan bu şerefsizlerin, evlenirken bakire kız aramalarının mantıksızlığını tokat gibi yüzlerine vurması açısından da bir ayrı güzel.
bakire belki ama, dübür havan topu gibi naber! *
allah herkese karakterine göre versin, amin.
Ne güzel bir söz.
Her şeyi anlatıyor...
"başkasının namusunda gözü olanın namusu olmaz" derler birde öyle bir şey galiba.
kadınlarının iffetsizliğinin sebebinin erkeklere yıkılmasıdır.