1. 1.
    Siz bir okul yaptırıyorsanız Milli eğitim bakanlığı’ndan izin almak zorundasınız. Müfredatı kendiniz belirleyemezsiniz. Benim okulum diye bir şey yok. Madem kendi okulun olmasını istiyorsun tarikat kurup tarikatta eğitim vereceksin. O nedenle mantıktan yoksun bir beyandır.

Ayrıca laiklik ile din aynı anda olabilir bence. Laiklik beraberinde özgürlük getiren bir kavram. Siz müslüman olabilirsiniz ama başka insanları kınamıyorsanız onların da özgürce yaşamasına izin veriyorsanız laik olduğunuz söylenebilir. işte burada da evrim içeriği olan bir dersi engellemek laiklikle bağdaşmıyor fakat her müslüman da laik değildir diyemeyiz nihayetinde.
    3 ... bir deniz hikayesi
  2. 2.
    zaten islamiyet’in gerekleri yerine getirilse, şu an tüm düzenimiz değişirdi. çünkü o zaman islam devleti olmak zorunda kalırdık. örneğin islam’da evlat edinme ve faiz yasaktır ve bu mutlaktır. istisnası yoktur. ama günümüzde bunları yapmayan kaç müslüman var ki? müslümanların zina yapması mutlak surette suçtur ve cezası ağırdır. fakat şu an türk ceza kanunu’muzda zina bir suç olarak ele alınmamıştır. yani zina yaparsanız hapis cezası yoktur. bu gibi ayrıntılar var. dolayısıyla müslüman biri islamiyet’in tüm gereklerini yerine getirirse sizin de dediğiniz gibi laiklikten bahsedilemez. ben de günümüzde islamiyet’in gerekleri tam olarak yerine getirilmediği için başkasını engellemeyen/önlemeyen müslümanların da laik olabileceğini zorlama da olsa kabul etme taraftarıyım.
    -1 ... bir deniz hikayesi
  3. 3.
    O dediğiniz grubun içerisinde değilim ben zaten. Şu an için bahsedilen grubun iki yüzlü olması Türkiye için daha iyi. Çünkü eğer geleneklerine sahip çıkmaya kalkışırlarsa ülke tıpkı 70 lerdeki gibi sağ sol çatışmasına döner. Şu anki ılımlı siyaset bizim için daha iyi.
    ... bir deniz hikayesi
  4. 4.
    "Akpliler de dinsizler de"

Bunlar aynı şey değil mi ayrım yapmak niye?
    ... yok herif
  5. 5.
    evrimi nesnel gözle okuyan biri zaten mantığını kavrayınca eninde sonunca insanların onu bir şekilde kabul edeceğini anlar.
    bu adamın kabul edip etmemesi önemli değil. muhtemelen dinden beyni yanmış biri ki artık islam içinde de evrimi kabul etmeye yönelik hareketler başlamış ancak bunlar güçlü değil tam kıvırtamadılar çünkü.
    ayrıca okul müdürü müfredatı uygulayıcısıdır. kendi kafasından bir şeyi yasaklayamaz. öyle olsa devlet bunun önünü alamaz zaten.
    ... crux ansata