1. .
  en anlamlı ve yerinde olan söz. ortadoğuda yaptıklarını gözönüne alınca daha da bir anlam kazanmaktadır.
  1 ... okutturan
 2. .
  türk ve kürt milliyetçiliğini (ki idelojik olarak böyle bir şey yoktur) ayaklar altına aldıktan sonra sırayı yahudi milliyetçiliğine getirmiş islamcı söylemi. yalnız şöyle bir durum var, siyonistler ideolojilerini günün birinde islamcılar veya müslümanlar bunu ayaklar altına almaya çalışır (hahaha diye gülmüş olabilirler burada) varsayımı üzerinden geliştirmişler yani bu ihtimali düşünmüşlerdir.

  ayrıca söz olarak da arızadır bu söylem. siyonizm yani modern/seküler yahudi milliyetçiliği yahudilerin doğal refleksleri sonucu ortaya çıkmıştır. bu davayı bıraktıklarında özellikle müslüman dünyası tarafından yok edilmeye çalışılacaklardır. kaldı ki milliyetçilik bir suç değil, milletlerin meşru müdafaa hakkı geldiğinde her zaman ve her yerde kullanabilecekleri bir haktır.

  yahudi/arap kavgalarında sonuna kadar milliyetçi siyonistleri desteklemem objektif olmadığımı gösterse de, bm'nin de siyonizmi bir tür etnik milliyetçilik olarak kabul ettiğini ama elinden hiçbir şey gelmediğini düşündüğümüzde, bu varsayım doğru olsa bile siyonizm düşmanlarının elinden onlara sözlü saldırılar yapmak dışında hiçbir şey yapamayacakları açıktır.
  -1 ... gaspirali
 3. .
  Kendi ırkını üstün ve insan görüp,diğer ırkları da hayvan olarak görüp bunu da inançla ifade edersen ve tüm dünyanın gözü önünde yüzbinlerce filistinliyi katledip,yüzbinlercesini fare kobay deneyi gibi görüp ,labirent aşılmaz duvarlar arasına gömersen evet insanlık suçudur,ama bunu seyreden dünya daha bir suçludur.
  ... albatroshaski