bugün

faşistlerin asla yapamayacağı şeydir.
hem sol ideoloji mensubu, her türlü sol ideolojinin siyasi oluşumunda aktif rol almış, hem inançsız, tek inandığı din felsefe olan bir felsefeci olarak en sevdiğim, en yakın olduğum, her derdime koşan insan hem kemalist, türk milliyetçisi-atsız takipçisi, hem de dindar müslüman, alevi.
neymiş ?
insan olmak mühim olan.
bu insan 15 yıldır kanımdan canımdan bir parçadır. ölene dek de öyle kalacak.

umarım bir gün gerçekten hepinizde hoşgörü olabilir.
gerçi bu platformda bunu söylemek komik. insan olmayanlarla dolu burası.
O insanla ortak yönünüz yok denecek kadar azdır o zaman. Nasıl anlaşacağınız merak konusudur.
benim için fark etmeyendir. okul yıllarında arkadaşlarımın çoğu solcu(bölücü sahtekarları kastetmiyorum), ateistti. geri kalanlar ya cemaatçi yada milliyetçilikle alakası olmayan sözde ülkücülerdi. bu kişilere elini verdin mi kolunu alamazsın. arkamdan iş çevirmediği, hakaret etmediği ve hakkımı yemediği sürece herkesle arkadaş olabilirim.
Faşistim yapmam Genelde. Ama saygi duyarim. Rehberimde ateist olanda var çarşafli olanda var.. onun gibi seyler vesselam.
Başka bi dünyanın mümkün olabileceğine olan inancınızı güçlendirir.
benle konuşmadığı sürece dost olabiliriz sıkıntı yok.
enteresan, ama olan bir olay.

çalıştığım yerde insanlık ve bilgi olarak kendini en geliştirmiş olan kişi akp'li ve dinsel konularla epey ilgileniyor. ben alkol muhabbetimi açtığımda bile arasını soğutmadı, beni "doğru yola" getirmeye çalışmadı. hoşgörü ve saygı konusunda sınırları bile zorladık; ben inanmadığımı, allah ve din gibi konulara ayıracak zamanımın bile olmadığını söylediğimde bile ters bir tepki vermedi. o da işyerinde en iyi anlaştığı ve en sevdiği kişinin benim olduğumu söylüyor. ben de aynısını söylüyorum.

önemli olan kişilik ve insanlık; artı hoşgörü. insanın kalitesi ideolojisinin önüne bile geçebiliyor nadir olsa da.
Her ne kadar bu konuda onunla konuşmaktan zevk almayacak olsanız da sizde konuşmayıverin canım nolacak. Dostluklar zor bulunur kaybetmemek lazım böyle şeyler için.
Medeniyet belirtisidir. Zaten sen karşıt görüşte birisiyle yakınlık kurmazsan nası onla sağlıklı şekilde fikir alışverişi yapabilirsin ki?
güncel Önemli Başlıklar