1. 1.
  belki istisnalar çıkacak, yine de çoğu kötülük görme sanrısından muzdarip, tam teşekküllü akıl hastası olmasalar bile şizofreni ya da manik depresif bozukluk eğilimi gösteriyorlar.

  güya herkes bunların peşinde, başlarına gelen her şey komplo, tuzak, ve şeytani güçlerin işbirliğinin meyvesi. onlar için kin ve nefret kusmak bir nevi dürüstlük gibi, çünkü aynı inançları paylaşmayan arkadaşlarının da kötü yola düştüğüne ve bir gün kendilerine saldıracaklarına inanıyorlar.

  tezimi istediğiniz siyasi troll'e uygulayabilirsiniz. küfürbaz ve asabi olanların ifadelerine dikkat edin. aynı torna tezgahından çıkmış gibiler. bunu sadece sadakatle, parayla, güvenle açıklayamazsınız.

  anne babaları bilerek ya da bilmeyerek, doğal içgüdülerle üzerlerinde egemenlik kurmak istediği, bu uğurda her yolu mübah saydığı ve korkuyu sevgiden daha iyi anladıkları, korkutularak yetiştirildikleri için ayılamadıkları bir kabusun içindeler.
  siyasi troll lerin derdini açıklıyorum

  türkiye'deki siyasi eğilim onların içinde uyuyan çocuğu açığa çıkardı. bu seneler sonra, başka türlü kitlesel vesilelerle de olabilirdi, engellenmesi yine mümkün olmayacaktı.
  3 -6 ... epsilon pi