1. .
  toplumun yaşam kalitesini arttıran en önemli unsurdur.

  iktidar mücadelesi yapan birden fazla siyasi parti olduğunda, fark yaratmak için ekstra çaba sarfetmek zorunda kalacaklardır. bu da kendi ideolojileri uğruna çalışan partiler değil, toplum yararı için çalışan partiler doğurur. sonuçta kazanan seçmen yani biz oluruz.

  olaya bu açıdan değerlendirdiğimizde, siyasi partilere fanatiği olduğumuz futbol takımlarından farklı bir gözle bakmamız gerekliliği ortaya çıkar. iktidar partisine yakın olan seçmen, medya, iş dünyası gibi grupların sadece desteledikleri siyasi partinin iktidar mücadelesi vermesini istemelerinin sadece tek bir sebebi olabilir: ikditardan nemalanmak!

  toplumun her kesiminin ekonomik, sosyal, kültürel ve özgürleşme açısından yükselmesinin yolunun siyasi rekabetten geçeceğini bu gruplar da bilir ama işlerine gelmez. istikrar bozulur yalanıyla seçmeni uyuturlar. gelişmiş batı ülkelerinin nasıl bir siyasi rekabet yaşadıklarını görmezden geldikleri gibi, gerçeği de saklamasını iyi bilirler.

  siyasi rekabetin az olduğu dönemlerde ani ve sebepsiz zenginleşmelerin malesef çok şahidi olduk bu ülkede. özal dönemi zenginleri, akp dönemi zenginleri. rekabetin olmadığı ortamlarda malesef liderlerimiz otokratik zihniyete bürünüyorlar ve ipim kuşağım, sikim taşağım zihniyetiyle hareket ediyorlar. herhangi bir karşı güç görmedikleri için de kafalarına göre ihale dağıtıyorlar, kendi zenginlerini yaratıyorlar. halk ile, halk için; söylemleriyle iktidara geldiklerini unutuyorlar.

  seçmen, politikalarını ve siyasi söylemlerini beğendiği bir partiyi tabiki destekleyecek, oy verecek. ama yapılmaması gereken şey desteklediğin partiye rakip bir parti ortaya çıktığında belden aşağı vurarak onu güçsüzleştirmeye çalışma. iktidarın ensesindeki, iktidara yakın bir muhalefet; iktidar partisi için her zaman itici güç olacaktır. kendi zenginlerini yaratmak yerine halkını, seçmenini hatırlayacaktır.

  (bkz: akp nin istihdam paketi) geçen yıl açıklanan bu paketteki hiç bir vaat gerçekleşmemiştir.

  ardından (bkz: yeni istihdam paketi) geldi bugün. hızla yasalaşacağı ve hayata geçirileceği konusunda en küçük bir şüphem bile yok. çünkü; enselerinde iktidara yakın bir muhalefet var. yeniden halk için çalışmalar hızlanacaktır. kazanan da halk olacaktır.
  1 ... amputemillitakimi