bugün

sözlükte belki de cinsellik ve sporla beraber başlıkların %90'ını kaplayan başlıktır. akp'linin anası, pkk'lının bacısı, ülkücünün karısı , ulusalcının kaynanası diye devam edilir bu başlıkların altında. evet bizim milletimiz küfür ederek karşısındaki kişiyi kendine inandırma diye bi saçmalığa inanıyo tezini ortaya atmama neden olan şeydir bu. kimse kardeşim şöyle nedenler var ben geldim gördüm doğuyu bak sen dağa şu yüzden çıkma diyecek kadar farkında değildir bi bokun direk anası ikna edilmeye çalışılır, cumhuriyet savunulur ama şimdiki düzenden hiç memnun değildir aslında ulusalcılar da başka bi düzen korkutur onları başlarlar bacıları ikna etmeye. akpliler benim dinimden olmayanın kaynanasını öpiyim zihniyetinde yaklaşırlar. komünistler yıllarca din din diye büyümüş olan akplinin bir anda kendisine inanmasını beklerler. pkk benimkini yala, akp götümü ye , tkp zikimin suynu iç , mhp senin göte bülbül öte diye başlıklar açılarak kimseyi kimse bilgilendiremez. böyle tartışma olmaz. tartışmak paylaşmaktır, küfür edip yozlaşmak değildir.
memleket gençliğinin korkutucu boyutlardaki apolitik tavrı karşısında sözlükte olması gereken sevindirici eylemdir. siyasi içerikli başlıktan kasıt 'solcuya 1 hektar orman girsin' diyen birine 'sağcıya da rock and coke alanı girsin' şeklinde cevap verilmesi ve bundan duyulan sıkıntı ise lütfen bir miktar amonyak koklayıp kendinize geliniz; demek ki sorun içerik değil üsluptur.

öncelikle açılan başlıkla alakası olmayan sıkıntıları doğru bir başlığa girdiğimiz entry içeriğinde anlatmayı başardıktan sonra siyasi içerikli entry bile girilebilir, giga hagi de nema problema şeklinde katılacaktır buna.
türk aile geleneğinde akşam 19:00'da başlayan haberleri izleme örf-adetinden etkilenen genç nesillerin dramıdır da siyasi entryler açmak.
işin okuluna giden ya da ailesinde parti tutma geleneği (maazallah)olan kanı kaynamışlar için ise pek söze gerek yok, onlar kendilerini ifade ediyorlar zaten(!).
sorsanız "demokrasi ne lan, hele bi yol anlat bakiim" diye, mahalle bakkalının bile bildiği (en azından bizim ki biliyor) eski yunandı b.k tu püsürdü bi sürü şey sayacakalar.
takım tutar gibi parti tutmak ne zaman biter bilmiyorum. meclisi eleştirip oradakilerinde bizler arasından çıktığını düşünmemek biraz iğne-çuvaldız ilişkisi oluyor nasip işte..

yarası olan gocunuyor, entryler yağmur oluyor sözlüğe akıyor.
benim entryim seninkini dövüyor.
alişen başkan fb şampiyon*.
an itibariyle amına koyulmuş durum.
(bkz: aktif emekli recep tayyip erdoğan)
(bkz: akp yi sevmemek artık bir hobi)
(bkz: tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde ekmek yemek)
(bkz: akp yi destekleyenin haşhaşinlerden farkı yoktur)
bir bu kadar da kürt-türk geyiği içeren başlık var.
neden yapıldığına anlam veremediğimdir. zira kimse sözlükten okuyup siyasi görüşünü değiştirmez ya da bildiğinden şaşmaz. eee sen de şaşmayacaksın zaten. ''neden bildiğini kendine saklamıyorsun?'' demek istediğim insanların açtığı başlıktır ayrıca.
siyasetten korkutularak yetiştirilen gençik için gerekli olan bir tartışmadır.

tabii ki sadece siyaset duvarı olmaması gerekir ancak bundan da rahatsız olunması ne kadar yerindedir ?
Bugün sıklıkla karşılaşılan tespit.
güncel Önemli Başlıklar