bugün

Cok ayıp etmiştir.

Akpli bir arkadaşım bana etmediğini bırakmadı..

Değer mi..? Bu o ç ları için..

Yüzyılın vurgununu yapan bir parti için..
Siyasi görüşü yahut kendisi terörizme sempati ile bakıyorsa, benimdir. Sadece kalbini de kırmam.
fazlasıyla haksızdır fakat bazen öyleleri karşına çıkıyor ki x partinin başın it gelse ona veririm diyen insanlar var işte bu taraflılığa dayanamıyor insan.
Ayıp etmiştir.
farklılıklar güzeldir. eğer herkes aynı olsaydı arkadaşlığın ve ne anlamı kalırdı ki. siyasi görüş etnik köken insanların birebirlerini kırması için sebep olmamalıdır.
siyasi görüş farklılığını değerlere saygısızlık ederek belli eden arkadaşa yapılması gerekendir. ama oturup tane tane anlatmakta başka bir tercih olabilir.
Siyaset hakkında hiçbir şey bilmediği halde, siyasi görüşü olan arkadaşın hakettiğidir.
şerefsiz itlerin yapacağıdır. siyaset nifaktır. eskiden insanlar birbirini kırmazdı nolduysa bi orospu çocuğu durmadan kendi dışındakileri hedef gösterdikçe millet birbirine girmeye başladı. uymayın şu orospu çocuğuna!
kibarca "karaktersiz" varlık.
12 yıldır süren gerilim siyaseti sonucunda olmuştur.

eskiden solcu-sağcı birbirlerini sevmez ama oturur aynı masada içerlerdi. birbirlerine saygı gösterirlerdi. çocukları aynı okullarda eğitilirdi. her şeyden önce ortak değerleri vardı.

şimdi bakıyoruz akp'liler her türlü arsızlığı yaparken seçmenleri hipnotize olmuş gibi ağızlarına bakıyor. şirk koşmak mı dersin, peygamber hata yaptı biz yapmadık mı dersin, başbakanımıza dokunmak ibadettir mi dersin... parti değil tarikat hatta din amk! bunları söylediğin zaman da ölümüne bir ötekileştirme ve sanki pokökü'yle barzani'yle ve ışid'le sanki kendi yarıtanrıları değil de ben görüşüyormuşum gibi ihanetle suçlama. sanki işsizliğimin nedeni akp'nin basını ele geçirip propaganda basını yaratması değil de kendi tembelliğimmişçesine laf sokma çabaları.

bir an şu toplumsal histeriden çıkalar, çıksak. bir adım geri atıp olaylara biraz uzaktan bakabilsek. neler olmaz ki!

tabiî bunu yarıtanrıları ve onun havarileri de bildikleri için gerilim politikası, propaganda ve ötekileştirme bir an bile bitmez. gezi başkaldırısı'nda yer yerinden oynarken yapıcı tek kelime kullanılmamasının da nedeni budur.
Ayıptır.
sosyal yaşamın gerektirdiklerini yerine getirmeyen kişidir. siyasi ideolojileri hayatına hükmetmeye başlamıştır. yazıktır.
pezevengin tekidir. siktir et gitsin kardeşim...
normal kişidir. insanın anası babası bile yapıyor bunu arkadaş mı yapmaz sevgili sözlük?
Ayıptır.
Bir tuttuğu takım farklı diye arkadaşını kırabilen kişi değildir.
Muhalif tipler böyledir. Bu yüzden sevgili edinemiyorum. Herkesin görüşü kendine kardeşim.
güncel Önemli Başlıklar