bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    sahip olmanın kimilerince üstünlük, kimilerince ise kaçınılması gereken bir haslet olduğu düşünülen düşünce bütünlüğü.
    ... sweet dreams
  2. 2.
    kişilerin inanç, sosyoloji, eğitim, kültür, çevre gibi etkenlerle seçtiği yönetim biçimi tarzı.
    ... asiti kaçmış kola
  3. 3.
    belirlenmesinde ekonominin de büyük etkisi vardır.
    ... steril mikrop
  4. 4.
    dunyanın cogu ulkesınde pek bır onemı olmayan ama ulkemızde isi cogu zaman kavgaya bile goturen ınsanların destekledikleri politika.
    ... scurtel
  5. 5.
    insanları manevi olarak birbirinden ayırabilecek olgu, ideal.
    (bkz: iki tarafı keskin bıçak)
    ... without_a_trace
  6. 6.
    sadece ve sadece ülke rejimini belirlemesi gereken düşünceler bütünü. Yani halkın yüzde sekseninin cumhuriyet istediği türkiye gibi ülkelerde, hükümetlerin siyasi görüşü olmamalıdır. ekonomik görüşü olmalıdır, aksi takdirde işler boka sarar, demokrasi anlamsızlaşır. sırf sol parti diye inanmadığınız insanlara oy verirsiniz, ya da sırf başka alternatif olmadığı için yüzde kırklarla hükümet kurulmasına sebep olursunuz.
    ... fehimsiz ekmek
  7. 7.
    lisede siyasi görüş konulu bir diyalog.
    -siyasi görüşün ne senin?
    +atatürkçüyüm !!
    -o bir siyasi görüş değil. koministsin sen o zaman yani dinsiz.
    +????!!!!!!!
    ... missdior
  8. 8.
    güzel ülkemde ki manası kemalist-tayyipçi'DiR.kanımca siyasi görüş; körü körüne bağlanmak değil hataları görmektir. eğer kemalistsen; dini hiçe saymayı,tayyipçiysen;karşı görüşe önem vermemeyi hayıflamak gerekir.eksik tarafları savunmak değil,düzeltmektir.
    not : eksileri umursasam bu yazıyı yazar mıyım ?
    1 ... sirinlebenisirinbaba
  9. 9.
    günden güne bir yafta halini almış olan. ulan eskiden sadece sağcısı solcusu vardı. şimdi anarşisti koministi sosyalisti milliyetçisi demokratı liberali aldı başını gidiyor. insan dünya hayatına pek bir anlam veremeyince ilk düştüğü çukurda bir kavgaya soyunuyor*. bana öyle geliyorki içinden çıkılmaz bir buhrana doğru ilerliyoruz. bir küfür gibisinden şucu bucu olarak ötekileşiceğimize bunları yok edip "analitik düşünce yapısı içerisinde hayatı doğrulara ayırıp idame ediyorum." demeli bence.
    -1 ... dispossessed
  10. 10.
    bu ülkede siyasi görüşü MHP, CHP veya AKP olan insanlar var. düşünün yani adam milliyetçi, kemalist veya muhafazakar değil. siyasi görüşü direk partinin kendisi. o kadar net yani fikirleri.
    ... similadon