bugün

eğer türbana yasak yasak diye bağırılıyorsa ben bu arkadaşların asıl oruç tutanları bir an önce üniversiteye girmemeleri için yasaklamalarını öneririm. maazallah yarın öbür gün tutmayan insanları mahalle baskısına sokarlar belli olmaz.

derslere gıren öğretım görevlileri öğrencilerin dillerine bakarak oruclu olup olmadıklarını anlayabılır , oruclu olanlara düşük not verebılırler bu sayede ...

sokaklarda görüyoruz adam oruclu ama saçını taramıs bıde guzel kıyfetler gıymıs nasıl bı celıskıdır bu ,oruc tutan dagda yasar normalde , ...

oruc tutmak serbest olursa okulda aç-tok ayrımı olur buda halkı sınıflara böler ,

ayrıca dınımızde kaza yapmak var oruc tutmak ısteyen ogrencıler yaz aylarında tutabılırler bu oruclarını bısey olmaz fetva bızden ...

öğrencılere saat kullanımı bır ay boyunca yasaklanırsa bu sayede ıftar saatı de bılınmez ve buda amaca ulasmada buyuk bı yarar saglar ..

okulun yakınında cami varsa şayet ezan saatı baz alınıp ezanla bırlıkte muzık yayını yapılırsa öğrencıler olası bı ezan duyma ve ıftar etme hakkından mahrum bırakılmıs olur ..

pekı butun bunlar neden yapılsın dıyoruz , ne yanı oruc tutanlarla tutmayanlar arasında gerılım mı yasansın ,burası egıtım yerı burası oruc tutma yerı degıl kı ..

ayrıca oruc tutanlar daha mı musluman , bakın eger okulda kımse oruc tutmazsa hem ayrımcılıkta ortadan kalkmıs olur ..

ayrıca oruc tutanlar çok organıze hareket ederler hergün yaklasık aynı saatlerde aynı yerde biraya gelirler buda onların niyetlerını çok açık belli eder , rejimi değiştirmek

oruc tutan öğrencıler oruc tutmayanları dıslarlar neden mı ; ıftar sofrasında hiç oruc tutmayan öğrenci gördünüz mü ? bakın sofralarına almayarak bir nevi ayrımcılık yaparlar ..

oruç tutan öğrencileri takip edin cmts , pazar ve diğer tatil günlerinde oruç tutmazlar , onların okulda oruç tutma nedenlerı sadece x partinin oyları artsın diyedir ..

22 temmuz seçimlerinde oy veren seçmenlerin yuzde 60 dan fazlası aslında x partıye oy vermıcektım ama universitede oruç tutan öğrencileri gorunce etkılendım ve x partısıne oy verdım dedıler ..

ayrıca oruç tutan öğrencıler okul içinde şifreli konusur , mesela sahura kalktın mı ? ezan kaçta okunuyo? iftarı nerde yapıcaksın ? gibi,

bugun okulda oruc tutmak ısteyenler ya yarın SAHUR da yapalım derlerse ,

ya bugun oruc tutmak ısteyenler yarın rektor bıze teravı kıldırsın derlerse ..

okullarda oruc tutmaya ızın verırsek eger oruc tutmayanlar baskı altında kalır buna ızın veremeyız ..
(bkz: oruç)
hayır hayır bu ülke bunu kaldıramaz, tamamen siyasi bir davranıştır vr kamusal alanlara girmesi rejim(!) açısından çok tehlikelidir.
(bkz: saçmalamakta sınır tanımamak)