bugün

siyaseti kelime anlamı dışına çıkartıp pratikte gerçekten nasıl bir şey olduğunu anladığınızda bünyenizde meydana gelen histir.
(bkz: apolitik)
siyasetten anlamayan, bu kadar insan ne konuşuyor diye merak eden insanın için için yaşadığı duygudur.
(bkz: cahil siyaseti)
(bkz: merhaba ben lübüritifstim)
aynı kişilerin aktif olmasından kaynaklanan durumdur. hepsi birbirinin aynısı, biri diğerinden daha beyaz ya da daha kara değil. siyaetten değil de günümüz siyasetcilerinden nefret etmek en azından ülkem için geçerli olan durumdur.
bu ülkede hissedilmemesi mümkün olmayan eylem.
Siyasi bir laf konuşanin ağzının üstüne vurma hissi uyandıran şu günlerde yaşadıklarim. Yeter siyasi hic bir şey duymak istemiyorum.
Akıllı insandır zaten bu lanet siyaset yüzünden bir şey bile paylaşılmıyorki bu toplumda .
reklamlar ve seçim arabaları yüzündendir. Yeter la.
o kadar boş konuşan beyin kullanmayan insan var ki haklı kişidir.
Siyaset sadece siyasetçiler için faydalıdır. Normaldir.
normal olan durum. ama bazı insanlar nedense bunu söylediğinizde cahil, ot muamelesi yaparlar.
her seferinde dile getirip ideoloji sahibi olmaktan korkuyorsun cevabıyla daha bir nefret ettiğim şeydir. solcusu çiftçiye atatürk'ün çiftçi milletin efendisidir sözüne rağmen sırf sağcı diye varoş, çomar der. sağcısı hoşgörü diye dolanır ama kendine uymayan en ufak şey söyleyen hasmına çirkeflik kusar. hayatımda gördüğüm en aptalca ve en iki yüzlü şeydir siyaset. Uyuşturucu etkisiyle ego ve rekabetten başka bir şeye dönüşmemiştir. Öyle ki az sonra bu yazdığıma gelen birkaç satirik girdi görmek mümkün olacaktır.