bugün

Ülkenin yapması gereken şeydir . hatta bunun yanında o namaz kılmıyor , o içki içiyor , o yollu , o yobaz , o şu o bu demekte bırakılmalıdır ki kafamız açılsın . görelim ki dünyada neler oluyor biz ve biz bu gelişmelerin neresindeyiz .
Siyaset bilimdir doğrudur ama kahve siyaseti bilim değil sayın kardeşim. Ben siyaseti bırakıyorum ciddi manada tiskindim, siyasette doğru aramak kerhanede bakire aramak gibi geliyor. Doğruluk siyasetin doğasına ters, neymiş yalan söyleniyormuş adam zaten yalan söylemek için siyaset yapıyor, para alıyor. Bırakın abi artık gerçekten çalışın çabalayın bir yerlere gelin, bilim kazanır bilgi her zaman kazanır unutmayın. Siyasi yorumlardan kaçının ne kadar zor olsa da bırakın illa siyaset diyorsanız gidin bir partiye üye olun. gidin orada devleti nasıl daha ileriye götürürüm diye kafa yorun. Ama geriye kalan konuşulan her şey bana boş muhabbet geliyor. Aziz sancar'ın dediği gibi siyaseti bırakın derslerinize odaklanın. Kendine değer veren insan kendi için çalışan kendi fikirlerini üretip savunan insandır. Başkaların ürettiği fikirleri değil.
Kolaycılığa alışmış, alıştırılmış, bağımlı hale getirilmiş, uyuşturulmuş toplum bireyleri için zordur. Toplumumuzda bilgiye bir açlık yok, parayı kolay yoldan cebe indirme isteği daha ön planda. Üstelik istek bile olsa şu an ki eğitim sistemi içindeki çabanız tam bir kör dövüşüne dönüşüyor. Nasıl düzeleceğiz bilmiyorum ama kolay olmadığını biliyorum.
güncel Önemli Başlıklar