1. 1.
    ülkemizin epey bir çoğunluğunun hissettiği umutsuzluktur.

1) 4 sene apo'ya heyetler yollayan, bütün hakları veren, '' apo'nun heykelini dikeceğiz'' diyecek kadar pkklıları şımartan ve sonunda da sur'da, nusaybin'de, silopi'de, kızıltepe'de 600 şehit ile bedelini ödediğimiz bir iktidar var. bunun yanı sıra fetullahçı namussuz vatan hainleri tarafından da kandırılıp az kalsın ülkenin yıkılmasına sebebiyet verecek bir iktidar var.

ben akp'den umut görmüyorum.

2) daha dün 8 kere seçim kaybetmiş bir looser'ı tekrar genel başkan yapan, zerre kadar proje üretmeyen, işine gelince '' atatürk '' ismiyle oy isteyen ama faaliyette hdp ile dhkp-c ile söylemleri birbirine yakın olan vasıf bir ana muhalefet partisi. kaybetmekten memnun, sığındığı belediyelerde yiyici tayfalarda ömür geçiren vasıfsızlar birliği.

ben chp'den umut görmüyorum.

3) 2 sene önceki bütün söylemlerinden vazgeçmiş, türk dünyasını unutmuş, en son ne zaman kazakistan'A gitiğini?, kırgızistan'a gittiğini?, azerbaycan'a gittiğini? bilmediğimiz, yazılı açıklama dışında açıklama yapamayan, genel merkezden ötesini bilmeyen bir yavru muhalefet.

ben mhp'den umut görmüyorum.

4) kim türkiye düşmanı ise onunla işbirliği yapan, zerre kadar devletine aidiyeti olmayan, dağdaki teröristlerin siyaset birimi olan, tamamiyle faşizm, yani kürt milliyetçiliği, türk düşmanlığı yapan bir vatan haini, iç düşman parti.

ben hdp'den bir umut görmüyoyorum.

ben bir türk genciyim. vatanseverim. adamcı ya da partici değil, milletçi ve devletçiyim. türkiye'nin en kötü dalı, siyaset kurumudur.
    -1 ... saldirayterk