bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    siyasetle alakası olmamasına rağmen cazip bir teklifle siyasatle ilgilenmeye başlayan ya da siyasetin gidişatını beğenmeyip duruma bir el koymak isteyen kişi eylemi.
    (bkz: genclerin siyasete el atmasi)
    (bkz: umit davala nin siyasete atilmasi)
    (bkz: ibrahim tatlises in siyasete atilmasi)
    ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    (bkz: kim itti lan beni)
    ... karga
  3. 3.
    cıvık insanların pop piyasasına girmesine alternatif olarak, yaşar nuri öztürk, ediz hun, ahmet mete ışıkara gibi ağır başlı insanların yaptığı eylem. o andan itibaren ki söylemleri artık kendi alanları ile ilgili değil siyasetle alakalıdır.
    ... zlatan1937
  4. 4.
    (bkz: açın türkiyenin önünü durduramazsınız)
    1 ... t bag
  5. 5.
    tugba özay'in bile * yapacagini söyledigi, cani sikilan herkesin merakli oldugu, böyle insanlar yüzünden degerini yitirmis eylem.
    1 ... kopush
  6. 6.
    eflatuna göre evinin dışına çıkmak siyasete atılmaktı. çünkü antik yunanda siyaset kapının önünde başlardı.
    ... cavit
  7. 7.
    siyasete atılmak deyince akla hemen kendini ortalara atıp büyük işler yapmak geliyor. ama ben burada, bunu sadece bir parti üyesi vb. olarak siyasetle aktif bir biçimde ilgilenmeye başlamak, ve bunu meslek olarak seçmeyi kastediyorum.

toplumdaki bazı algılayışlar değişmediği sürece, eğitimime rağmen bir kadın olarak yapmayacağım iştir diye tanımımı da patlatıyorum. çünkü politikaya yönelik işler sizden ya erkekleşmenizi, ya da hafifmeşrepleşmenizi bekliyor. bense ne birilerinin laylaylom yalakası olabilirim, ne de siyasette -ve bundan başka bazı meslek gruplarında-, duyulan inanılmaz ihtiyaca rağmen kendine bir türlü yer bulamayan şefkat ve anaçlık unsurlarını yok sayabilirim.

kişisel bir yazı yazıyor olabilirim belki, ama yukarıda tariflediğim neden yüzünden sadece siyasetle ilgili olanlar değil başka tipte işlerde de çalışmayı reddettim.

benim fikrimce bu dünyanın uyum ve yumuşaklığa çok ihtiyacı var. (bazen, tarifi imkansız dangalaklıklar karşısında sözlükte çileden çıkıp da sövüp saydığıma bakmayın.) bu olguyu idrak edemeyen çevrelerle işim yok. benden, beni ya saldırganlaştıracak ya da çok fazla eğilip bükülececek tipte atılgan (ve de kapılgan) olmamı bekleyen çevrelerle anlaşamıyorum. fon biriktirmekle ilgili bir işe kabul edilmedim bu yüzden. işi dilenciliğe dökmeyip sürdürülebilir tipte, ticari ve yaratıcı yöntemlerle ortaya çıktığım için. ama içinde yaşadığımız sistem yaratıcılığa da düşman. benim yerleşik anlayışları olumlu yönde yıkmak gibi bir idealim varken, bu bir kenara, var olan sistem içine bazı olumlu değerler ekleme girişimlerim bile -takdir edilmesine rağmen- bir işe yaramıyor. illa o kalıba uyacağım yani, ya erkekleşeceğim ya da kadınlığımı kendi etik değerlerime ters şekilde öne süreceğim, yani bu sefer de annelik vasfımdan uzaklaşacağım. e hal böyleyken formel eğitimimle alakasız bir işte çalışmak bana daha mantıklı, daha insancıl geliyor.

sonuç olarak bilmem hangi partinin politikalarıyla ilgili samimi tutumumu yansıtmayan, yalan yanlış methiyeler düzme çabası yerine, tarihi bir dökümantasyon projesi için tam bir çılgın gibi gündüz mezarlıklarda koşturup gece ise sözlükte ojeyle rujla ilgili entryler girmek ruhumu çok daha fazla tatmin ediyor.

başımda patron çekemiyorum bir de. kimsenin şakşakçısı ya da kölesi olamıyorum.

siyaset benim karakterimi kendi sistemine entegre edebilene kadar o benden ben ondan uzak...
    ... ashtarte
kapat