bugün

an itibariyle ali kırca'nın sorgulamaya çektiği bölücü terör örgütü (sözde) eski üyesi. kesinlikle kurmaca olduğunu düşünüyorum.

örgütün psikolojisini bozmak, güvenlik güçlerine moral vermek için bölgeyi iyi bilen bir istihbaratçıya kar maskesi ve güneş gözlüğü verip, sürmüşler televizyona.

bence maskenin altından şahan çıkacak.

(bkz: dikkat!şahan çıkabilir).

komik, gülüyorum bunlara...
(bkz: psikolojik harekat)
örgüt üyelerinin dağa çıkma sebeplerinin bale eğitimi almak olduğunu iddia ederse bizi şaşırtmayacak itirafçı.

(bkz: padödö)
talk show tadında bi program oluyo an için eğlenmek maksadıyla izlenir. Neden diye sorulacak olursa çünkü kurmaca olduğu belli.Eğlence dediğim de o,tabiki terörü dinlerken eğlenilmez. Ama mevcut hükümet itirafçı çıkartıcağına bişeyleri kendine itiraf etse iyi olur.
muppet show karakteri gibi duran pkk'nın üst düzey tiyatro oyuncusudur.

(bkz: psikolojik baskı teröre iyi gelir)
(bkz: yersen)
izlemeyi düşündüğüm ama sonra vazgeçtiğim programdaki itirafçı. ali kırcann ne olduğu, kanalın sahibinin ne olduğu belliyken o programdan ne beklenir ki...
(bkz: yalan)
örgütün sahip olduğu milyonlarca doların katırlarla taşındığından bahseden sözde itirafçı. kendisi galiba muhasebe departmanından.
halihazırda ali kırca'nın terörü bitirme konusunda kendisiyle pazarlığa oturduğu sözde itirafçı, çakma örgüt üyesi, komikçi.
milleti salak yerine koymada son noktadır. Maşallah 10 tane adamı oturtmuşlar sözde bir pkklının ağzına bakıtıyorlar. O da ne güzel propagandasını yapıyor. ilkokuldan bir piyes gibi izlemekteyiz. Kimi kandırıyorlar düşünmekteyiz.

Hele "Türkiye Cumhuriyeti ne yapmalı?" diye sorularak kepazeliğin dibine vurulmuştur. Bir pkklı ne yapmamız gerektiğini söylüyor ne güzel istanbul be...
dediklerne göre bayağı sanatsal faliytlerde bulunuyorlarmış. yarın allah bilir bunlar biz bu kadar şeyi sanat için yaptık ta derler. sanatçı ince ruhlu duygusal insandır. bunlarda duygusal terminatör olsa gerek.
allah belasını dersin dediğimdir..show tv , kırca'Yla terörist konuşuyor alttaki soru: terörde çözüme nasıl varacağız? lan ne zamandır , itlerden vatan hainlerinde akıl alır olduk? bu kadar mı düştük? kendi insanımız sesini duyaramazken , elin teröristini hapishane yerine tv ye çıkarıp akıl mı alır olduk? allah böyle medyanın..
son olarak ali kırca tarafından sayısal ve iddaa tahminleri de alınıp çıktığı deliğe gönderilecek itirafçı-teröristtir.

edit: bu olay halley kuyruk yıldızı misalidir, kırk yılda bir görülür böyle şeyler. buna da alışacağız.
başına maske geçirilmesini biraz yadırgadığım fake/gerçek - bilemem - eski pkk lı. sorguya mı çekiyorsun adamı ki başına çuval geçirir gibi maskeyle suratını örtmüşün ey ali kırca. elbette bu adamı başka türlü tv ye çıkarıp sorular sormanın yolu vardır di mi ? son derece aptal bir program dönüyor şu an ortada. çoğu yazar arkadaşın dediği gibi kurguya benziyor harbiden.
beni iki ihtimal düşünmeye sevk eden kişi.
1. olay tamamen düzmece: bu durumda ya ali kırca rating peşinde ya da devletimiz yeni bir psikolojik harp başlatmış durumda. o zaman korkulacak birşey yok.

2. bu adam gerçekten itirafçı: işte o ihtimale inanmak istemiyorum. çünkü hakikaten çok kültürlü ve bilgili biri olduğu belli ve örgütteki gençler eğer böylelerse propaganda konusunda sıkıntı yaşamayacaklardır. sözlüğümüzdeki pkk propagandacıları da onlarla bir görüşüp taktik alsın bence daha başarılı olurlar.

bi de adam çok çabuk kabullenmiş türkiye'yi, daha dün kurşun sıktığı ülkeyi. o yüzden ben düzmece olduğuna daha çok ihtimal veriyorum.
hafiften ertuğrul özkök havası sezinlediğim kişi. (bkz: yeme bizi ali)
abartının son noktası.