bugün

-benim oyum dağdaki çobanla bir olamaz.
-dağdaki çobanın oyuyla demek istedin herhalde.
-ay evet herneyse işte ben liberal komunizm istiyorum.
-dağdaki çobanlar kaysın sana.
siyaset konuştuğunu sanıp atıp tutan bilgisi olmadan fikir sahibi olan birçok erkekten bin kat iyi olan kızlardır,kaldı ki konuşmayanları bile o erkeklere tercih edilir.
-: hangi partiye vercen pelinsu
+: en çok hangi parti istiyorsa ona vercem tankut
-: nasıl yani? niye?
+: bir kadın siyasette de olsa arzulanmak ister tankut...
-: ??? anlıyorum...
bu konuda bilgisi ve kültürü varsa konuşsun elbet zaten bunun kız ya da erkek olmakla da ilgisi yoktur analayan bilen konuşuyorsa dinletir kendini onun gibi düşünmeyenlere bile ama boş ve bilgisizce konuşuyorsa kız ve ya erkek zaten kimse dinlemeyeceğinden bir süre sonra susacaktır.**
(bkz: boş atıp dolu tutmaya çalışmak)
genellikle özgürlük yanlısı sol kanat kızlarıdır. onların amacı siyaset konuşmak değil, kendi özgürlüklerini savunmak için özgürlükçü partilerin yanında olmaktır.
bazıları sadece saçmalar bazıları vardır gerçekten bu işten anlarlar. * * *
çirkinlerdir.
o çenesiyle sizi tamamen, komunist, liberalist, islamcı hatta bunların radikali bile yapabilir. tartışmaya girilmemesi gerekir.
okulumda * bile görmediğim, göremediğim kızlardır. ancak sosyalist olanlar hariç. onlar da susmak bilmezler. ayrıca garip gelecektir ama türbanlı arkadaşlar da hiç boş değiller bu konuda.
(bkz: futbol konuşan kızlar)
mütemadiyen saçmalayan kızlardır, çenelerini kapayıp çocuk doğurmalarını öneririm.
siyaset, futbol, mühendislik vb. gibi durumlarda, genelde başı erkeklerin çekmesi, bu yüzden büyük bir yanılgıya düşülüp, bunun gaz kafalıları cinsiyet ayrımcılığına itmesi sonucu yanlış yargılanan ve eleştirilen kızlardır.

kafa, ilgi, beceri olduktan sonra kızlar siyasetten de konuşur, futboldan da anlar, mühendislik de okur. kadın-erkek eşitliği işte bu gibi durumlarda vardır. yoksa kadın/erkek eşit değildir. erkeğin de kadının da, üstün/eksik olduğu durumlar vardır; erkeklerin fiziksel olarak daha güçlü olması, kadınların daha pratik/detaycı düşünebilmesi vb... ama tutup da eşit davranılması gereken bu konularda, kişiler eşit değerlendirilmezken, bir de tutup da bir takım örneklerle genelleme, tümünü yargılama, ancak acizlerin başvuracağı bir yöntemdir. kadınların toplumdaki, ailesindeki rolü itibariyle biliminsanı olmaları, siyasete girmeleri zordur, fakat olmayacakları anlamına gelmez. sayıca az olmaları da onların bu işten anlamayacağı, bu işlere yatkın olmadıkları anlamına gelmez.

sonuç olarak; siyasetten konuşan kızlar, her ne kadar varlıkları reddedilse de, vardırlar, hele bir de kendilerini iyi yetiştirmiş, bu konuda bilgili olup da dilleri iki çift güzel laf edebiliyorsa, değerlidirler, genelde gaz kafalı, ayrımcı, kültürsüz kesim tarafından eleştiriye uğrarlar. ama bilirler ki bu, onların siyasetten anlamadıkları, kendilerini eleştirenlerin, kendilerinden daha çok bildiği anlamına gelmez.
futbol konuşan kızlardan çok çok üstün kızlardır. bilse de bilmese de bırakın konuşsundur...
ülkesini düşünen kızdır. tek derdi yarın ne giyeceği veya sevgilisine nasıl yalakalık yapacağı değildir.
boş konuşmuyorsa her siyaset konuşabilen insan gibi dinlenesidir.
erkeklerin birinci derece tercih ettiğidir.
sınırlı sayıda üretildiği için çok değerli olan canlı türdür. magazin programları, abuk diziler, alışveriş manyaklığı gibi virüslere karşı bağışıklık sistemlerinin kuvvetli olması en önemli özelliğidir. hem güzel hem bilgi sahibi hem de izanı gelişmiş olanlarına paha biçilemez.
akıllı kız modelidir. Bu yeni ruj 1 hafta çıkmıyormuş kız gibi mevzuları konuşmayan aklı başında kızdır. Erkekler tarafından tercih edilmediği doğrudur.
özlenen kızlardır.
bir şeyleri bildiğini siyasetle göstermeye çalışan nefes alan canlılardır.*
milletin azına çorba olmuş meseleleri konuşan kızlardır.

rte nin gemiciği, kk nın havuzlu villası, bahçelinin işbirlikçileri vs vs.
alnından öpülesi kızlardır.
referandum hakkında yorum yapmış bir hanım kızımız.
(bkz: kanka no sinir umutla çıkıyorum)
tek derdi güzellik, sevgili olmayan ayrıcalıklı akıllı kızlardır.
aslında normal kızdır. fakat gelin görün ki; kızlarımıza biçilen rol, düşünmekle ters orantılı olduğu için azınlık olarak görülen kızdır.
bazı şeylerin farkında olan kızlardır arayıpda bulunamayan türden.
(bkz: 3 maymun)
güncel Önemli Başlıklar