1. 1.
    gereksizdir anlamsızdır en fazla olacak olan şey aranızın bozulmasıdır. kazanan kişiler siyasiler olur.
    ben hiç görmedim saatlerce tartıştıktan sonra hmm ben şu partiden vazgeçiyorum, hmm ben sağcıydım solcu oluyorum diyen. yok yani. herkes kendi düşüncesi ile başlıyor, kendi düşüncesini savunuyor onla bitiriyor. eeee o zaman ne bu siyaset tartışma merakı amk larım. sidik mi yarıştırıyoruz ego mu cilalıyoruz nedir yani.

gidin felsefe tartışın, sosyal problemleri tartışın, bilimsel bir konu tartışın emin olun 3 saatte çok şey öğreneceksiniz.
    2 -1 ... uyandigim ruyadan uyanamiyorum
  2. 2.
    siyaseti bırakın bu işin eğitimini alan akademideki insanlar konuşsun.
    mesela ben.

fungal enfeksiyonları konuşuyor musunuz amk? yok. doktorlar konuşuyor.
    bunu da bırakın biz konuşalım. piç ettiniz canım metayı.
    ... thanatos gorse kiskanir
  3. 3.
    kural 1 çomarla siyaset konuşulmaz
    kural 2 futbol, siyaset, din konuşulunca konsensüse varılamaz.
    ... anotheeer
  4. 4.
    Siyaset konuşmak bi yere varsın diye yapılmıyor ki. Senede 2-3 kere görüşülen akrabayla dobloyu kaça sattığını anlattıktan sonra konuşacak pek bişey kalmıyor.
    1 ... baba kreyzi
  5. 5.
    türkçü olun ölüm var .
    ... albayturk
  6. 6.
    Günümüzdeki olan siyaset değil ki. Bildiğin küfür, tehdit, aşşağılama, tahrik. Siyasetin temeli zaten karşılıklı konuşma ama bir taraf asla rakipleriyle karşı karşıya gelmeyip, oturmayıp, konuşup tartışmayıp. sürekli buyurur gibi konuşmaktalar. Siyaset konuşmakta sorun yok, konuşulanlar siyaset değil. Sorun orada.
    ... huzursuz adam