1. 1.
    sayıları azdır, artması temenni edilir.
    23 -1 ... balabey
  2. 2.
    aklı fikri kukuda olan erkeklerin hiç sevmediği, sohbet bile etmek istemediği kızlardır. halbüsü hep naz yapsın, cilve yapsın, versin, karşında oynasın falan dimi? ciddi meseleleri konuşmak bazıları için ağır gelebilir. zira beyinleri sadece am, göt, meme gibi uzuvların işlevselliğine yorulan erkekler için taşımaları zordur böyle kızları.

edit: imla
    52 -4 ... ashaf
  3. 3.
    aksi önermeler bayan yazarlar tarafından rencide edici bulunacaktır. misal ben, abdullah gül ün george clooney ile olan benzerliği olsun, Sarkozyle Carla Bruni nin izdivacı olsun* bu konularla her zaman yakından ilgilenmişimdir. siyaset gündemi böyle renkli oldukça ilgilenmeye devam ederim de.
    7 -2 ... milan
  4. 4.
    genelleme olarak değilde mizah çerçevesi içerisinde değerlendirilmesi gereken küçük bir diyalog ile örnek verilebilecek kişilerdir.

ayla : yaa haleciğim ben oyumu flp ye vereceğim...
    hale : neden bence dzp daha güzel bir parti..
    ayla : yok kız bırak allah aşkına renkleri mavi hiç sevmem ben maviyi flp nin içinde pembe var en sevdiğim renkk...
    5 -15 ... zeki yaratik
  5. 5.
    (bkz: kezban hatemi) * *
    1 -1 ... mirnettin
  6. 6.
    erkeklerin çoğunun * tercih etmediği kızlardır. zira erkekler daha az bilen, her şeyden anlamayan kızlardan hoşlanır.
    50 -6 ... other
  7. 7.
    gazeteci olabilirler.*

(bkz: geyik başlıkların içine etmek)
    6 -1 ... cataplexy
  8. 8.
    duyarlı hatta yerine kişisine göre kültürlü olabilen kızlardır.
    10 -2 ... liyenda
  9. 9.
    büyük ihtimalle yalnız kızlardır. erkekler düşünen kız sevmez. onların fikirlerini tartışması hatta onları siyasi tartışmada ezmesi erkeklerin gururlarını zedeler. hem kendini siyasete çok kaptıran kızlar sürekli kendilerini parti işlerine adarlar. yürümez, yürütülmez o iş.

bence o kızlar en yüce duyguların insanlarıdır.
    24 -5 ... greyder ben demem
  10. 10.
    antik cagda da elestiri konusu olmustur. ornegin antik yunan demokrasisinde kadinlar oy erme hakkina sahip degildi. ayni zihnyetin binlerce yil sonra bile varligini devam ettiriyor olusunu insanin maymundan evrimlesmesine ragmen yeryuzunde hala yer yer maymunlarin varligini surdurmesiyle iliskilendiriyorum. buna evrimden nasibini alamamis olmak da denebilir.

ayrica sahsen cevremde her zaman siyaset konsunda vasatin uzerinde fikirlere sahip bir disi populasyon var olmustur; insan cevresindekilerin fikirlerini ya da fikirsizliklerini sorgulamaya baslamadan once boyle bir cevreye sahip olusunun nedenlerini sorgulamali.
    1 ... de sade ft baudelaire