1. 1.
  böyle bir şey yoktur. çünkü islam dininin özünde zaten siyaset vardır.

  ancak siyonistlerin ve haçlıların islam düşmanlığı yaratmak ve müslümanları birbirine kırdırmak adına "siyasal islam" diye bir palavra uydurup islam'ın özünü kendilerine göre modifiye etme girişimlerinde bulunmaları sonucu sözde bir siyasal islam - siyasal olmayan islam ayrımı ortaya atılmak istenmektedir. buna göre:

  - kendi uydurdukları ve "siyasal islam" dedikleri çarpıtma ritüeller (örtünme biçimleri vb.) aracılığıyla islam'ın özü karalanacak.
  - yine kendi uydurdukları çarpıtma ritüeller aracılığıyla islam'ın özünün "siyasal olmayan islam" ritüelleri (örtünmeyi temelli yasaklamak vb.) olduğu empoze edilecek.
  - özünde islam düşmanlığı bulunan bu projeye karşı çıkan herkes "siyasal islamcı" denilerek yaftalanacak, deyim yerindeyse yerin dibine sokulacak.

  o yüzden "siyasal islam" demenin mantıken "siyasal olmayan islam" kavramının da varlığını zorunlu kılacağı unutulmamalıdır. dolayısıyla ağızlarından "siyasal islam" lafını düşürmeyenler "siyasal olmayan islam" kavramına gerçekçi bir açıklama getiremiyorlarsa (ki başta da belirttiğim üzere böyle bir şey yoktur) "siyasal islam" laflarını geri almakla yükümlüdürler. aksi takdirde islam dininin özüne düşmanlık yapan siyonistlerin ve haçlıların yanında yer aldıklarını tescil etmiş sayılırlar.
  ... oglan midir adam midir bilemem