1. 1.
  suudi arabistan veliaht prensi Muhammed bin Salman'ın da itiraf ettiği gerçektir.

  https://odatv.com/bati-ko...nlemek-icin-28031824.html

  siyasal islamcılık, yani -sözde- islami esaslara göre devlet kurma ve onun da ötesinde panislamizm yapma fikri en baştan beri bir batı projesiydi. şöyle özetleyebiliriz:

  1890'lara gelindiğinde almanya'nın güçlenmesinden rahatsız olan ingiltere, rusya ile işbirliği yapmaya başladı. durum böyle olunca, daha önce kısmen engellediği osmanlı toprakları üzerindeki rus emellerine yol vermeye karar verdi. almanya fırsattan istifade osmanlı ile arayı ısıttı ve ajanları vasıtasıyla panislamizm propagandasına başladı. maksat milyonlarca müslüman tebası bulunan ingilizleri rahatsız etmekti. abdülhamit panislamizmden hayır çıkacağına -haklı olarak- asla inanmadı. fakat almanya'nın desteğine ihtiyacı olduğu için günümüzün saftirik islamcılarına ciddi panislamizm gayreti gibi görünen bazı şovlar yaptı. diğer taraftan bu gibi insanları coşturabilecek fikirlerin yurt içinde yayılmasını hiçbir zaman hoş karşılamadı, fazla fırsat vermedi. zamanının islamcılarının kendisine düşmanlığının bir sebebi de budur. panislamizm fikrinin baş savunucularından mason cemalettin afgani'yi on yıllarca ev hapsinde tuttu.

  siyasal islamcılığın islam alemi içindeki en önde gelen savunucuları olan cemalettin afgani ve muhammed abduh masondular. dinler birliği, hıristiyanlar da cennete gidebilir gibi sokuşturma fikirleri vardı.

  onları seyyit kutub takip etti. muhammed abduh'un fikirlerine yakındı. arap milliyetçiliği temelinde bir arap birliği kurup, israil'in hakkından gelmeye çalışan nasır'a karşı çıkarılmış, haçlı ve siyonist ittifakın bir ajanıydı. nasır sonunda hakkından geldi ama çok geçti...

  bizde de said-i kürdi bunların takipçisiydi. cemalettin afgani ve muhammed abduh nam masonların kendi selefleri olduğunu beyan etti. ikinci dünya savaşı ve sonrasında aynen selefleri gibi hıristiyanların da cennete gidebileceği yönünde fikirler beyan etti. bu hain sürgündeyken demokrat parti iktidara geldi. mesajları alınmıştı. "kanımı kesseniz atatürk akar" diyen yalancı abd ajanı cemal kutay bu haini parlatan bir kitap yazdı, bunu menderes'e yamadı. sonra olanlar malum...

  siyasal islamcılık abd kurdurması komünizmle mücadele derneği ile devam etti. o derneğin üyelerinden fetö'nün sonra neler yaptığı malum. keza bunun da dinler arası diyalog, "sadece lailaheillallah demek yeter" gibi selefleriyle benzer söylemleri vardı.

  hatırlarsanız, akp, fetö ile birlikte ordumuzun üstünde tepinirken, avrupa parlamentosu sucukçu muhasebecisi'ne alkış tutuyordu. yapılan zulümlere, hukuksuzluklara tek bir itirazları yoktu. keza "emekli"(!) abd ajanları henry barkey ve graham fuller cilt cilt kitap yazıp, kemalizmin tasfiye edilmesi gerektiği propagandasını yapıyorlardı.

  velhasıl, siyasal islamcılar, batıyla batının islam dünyasındaki ajanlarının zinasının ürünü, veled-i zinalardır.
  3 -1 ... rumeli71
 2. 2.
  hepsi amariganın oyunu.
  ... beyinsizreis