1. 1.
    tonla rüşvet götürdüğü halde allah bizimle diye resim kullanmaktır.

işte siyasal islam böyle rezil bir şeydir.

http://www.hurriyet.com.t...be-sureli-profil-40667857
    8 ... system error
  2. 2.
    Allah haram yiyenlerler ile haram işleyenler ile beraber olsaydı israil bugün kudüsü işgal edip bizi bu zillete düşüremez rezil edemezdi.

O kadar pişmansa ve gerçekten --zafer-- istiyorsa çıksın meydana desin ki evet ben rüşvet yedim bedeline razıyım. Parayı da devletin kasasına iade ediyorum hemde son kuruşuna kadar. Ucuz şovalyelik bunlar. Kendisinin yaşanmadığı islamın siyasetini yapmanın, ingiliz politikası yapmaktan ne farkı var ki ?
    5 ... gazeloglu
  3. 3.
    dün ak dediğine bugün kara demek, dün hoş dediğine bugün bok demektir.

eğer siyasal islama bir ideoloji diyebilirsek ki bence demekte mahsur yok, dünyadaki en makyevelist, en oportünist, en pragmatik ideolojidir.

ibne gibi, puşt gibi bir şey yani, gördüğünüz yerde koşarak uzaklaşın.
    6 -2 ... tasaklara ufleyen adam
  4. 4.
    gördüğüm kadarı ile paraya ve güce en çok tapanların toplandığı ve vicdanlarını aklamaya çalıştığı siyasi çatıdır.
    1 ... anarsist panda
  5. 5.
    Nedir dini iseviler gibi allahla kul arasına hapsetmeyen.
    Dinin topluma aileye devlete yayılması dini temel alan yasaya göre şekillenmesidir.
    Ha bu ister ama yapar yapmaz yada suistimal eder o başka.
    2 -1 ... kalahari 1
  6. 6.
    uzun uzun anlatmaya gerek yok.
    sonuç bu:

siyasal islam nedir
    siyasal islam nedir
    7 ... eratosthenes
  7. 7.
    siyaset dediğimiz olgu, duruma göre hareket etmek, çıkar gözetmek ve yalan söylemekten ibaret olduğuna göre siyasal islam "islamın içine etmek" gibi açıklanabilir.
    2 ... la fondoten
  8. 8.
    islâm’ın siyasallaştırılması…
    Dinin politikaya alet edilmesi…
    Dinin,

Dindarın,

Müslümanlığın istismar edilmesi…

Din kuralların,
    Dinî hükümlerin eğilip bükülerek, dünya saltanatına payanda yapılması…
    “Dinî” nutuklarla oy devşirilmesi…

Kısaca “Siyasal islâm”; hem islâm’ın bozulması,
    Aslından uzaklaştırılması,
    Yozlaştırılması,
    Hem de siyasetin dokusunun bozulması-yozlaştırılmasıdır…
    Herkese ait olması gereken bir değerin, en önemli sosyal değerin, dinin bir gurup veya kesime aitmiş gibi gösterilmesidir. Dinin sahibi sadece kendileriymiş gibi siyaset yapmalarıdır.
    5 ... jackcemm
  9. 9.
    Tehlikelidir. Din modifiyesi ve insanların din ile korkutulması kolaydır çünkü. iyi ellerde olması hemen hemen imkansızdır. Bugün siyasal islam denetiminde olan ülkelerin durumuna bakarak vehamet gözlenebilir.
    T: radikal ve ılımlı olarak ortaya çıkan, laik yönetim tepkisi olarak doğmuş siyasi anlayıştır.
    3 ... ural
  10. 10.
    din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.
    1 ... emmo