bugün

Bazılarını kudurtan, çıldırtan öneri gibi öneridir. Biliyorsunuz ki Allah kitap diyerek ülke yönetenler var başımızda. Malum kitleyi de bayağı bir uyutuyorlar bu sayede fakat el altında da kul hakkının kralını yapıyorlar.

Bazı bilinçli insanlar da ister istemeden ateizme yöneliyorlar, dinden imandan falan çıkıyorlar. Demek ki piyasada Allah kitap demek pek bir işe yaramıyor.

Aslında ateizme en büyük katkıyı bunlar yapıyor fakat haberleri bile yok.

Çok yazık. *

Belki de siyasal islam'ın amacı bu ?
Şimdi bu saftiriklerin anlamadığı şey. Hap kadar beyinleri ile sanıyorlar ki biz yuları sıkı tutar isek dindar nesil gümbür gümbür gelir.

Hah işte hesaba katmadıkları bir çok sebepten gençler dinden soğuyor.

Çünkü bu saftiriklerin unuttuğu şey. islam bunlar kadar ipi sıkı tutmadığı için kolay yayıldı zaten.

Bir akıllı sizsiniz dimi len. Puahahaha.
Benim de farkettigim ilginç bir durumdur.
Yükselsin...Dinsizlik ne kadar yükselirse o kadar iyi.
Olması normaldir.
buna diyalektik diyoruz. mesela fransa'da holland gelince solcular çok sevinmişti, kapitalistler paralarını kaçırmaya başlamıştı. hatırlayın, seçim gecesi ferrariler sınırda trafik oluşturmuştu. sonra işçiler bakımından sağın alamayacağı sert tedbirleri bu sosyalist başkan aldı. ingiltere'de tony blair solun başına gelmiş en kötü şeydi. tarihte böyle örnek çoktur. yine fransa'da milliyetçiler de gaulle'u cezayir sorununu çözsün diye başkan yaptılar, anayasa değiştirdiler. adam cezayir'e bağımsızlık verdi amq. sol yapsa bunu iç savaş çıkardı. bunun yanında aşırı sağdan aşırı sola aşırı soldan aşırı sağa geçişler de sıklıkla gözlemlenen bir şeydir. mesela garaudy vardı, fransa komünist partisinin radikal kanadını temsil ederdi. sonra bu müslüman oldu, ama ne olmak. antisemitik falan bir tip oldu. cilt cilt kitap yazdı. lan fark ettim de nedense aklıma hep fransa'dan örnek geliyor amq. neyse, işte bu böyledir. siyasal islam iktidarı bu ülkede kendi kendini bitirmenin ne demek olduğunu gösterecek.
Sadece ateizm değil, deizm ve agnostizm de gümbür gümbür yükseliyor elhamdüllah. *
Çürükler ayıklansın ki islamın içi birdaha boşaltılmasın.
dinsiz imansız güruhun kendi kendilerini teselli etmeleri hadisesidir.

gerçekten çok yazık..
etkiye tepki olayı. normaldir.
çivi çiviyi sökerken izleriz ama farketmeyiz ve söktüğü zaman film kopar, dehşetle olanları izler veya olanlara ortak oluruz. acaba filmimiz ne zaman kopacak. lütfen hemen kopsun.

birbirini söken çiviler dini inancı olan ve olmayan taraf değildir fakat siyasal islamcılar ve diğerleridir. başlığı saptırmadan çivileri ele alalım lütfen.