1. 1.
    Günden güne Genç nesil dinden sogutmakta olup, siyasal islam farkinda veya değil, ateizme büyük katkı sağlamaktadır. Önce deist olunmakta ardından maruz kalınan dini baskı ve yobazlık derecesine göre ateizm başlamaktadır. Bu süreçte gitgeller yaşansa da hertürlü pisliğin üstünün, dinen bir kılıf bulunarak örtülmesi kafalardaki soru işaretlerini silip, ateizme geçiş süreci tamamlanmaktadır.
    ... girabic peter
  2. 2.
    ateizme katkı sağlayan medyadaki algı operasyonlarıdır. ayrıca internetin de etkisi var. bilgi kirliliği var ve gençlerimizi bunlardan korumak zorlaşıyor. ateizme geçmek bir meziyet değildir. bir fayda sağlamaz. bunu, ölmeyecek gibi yaşayanlar ölünce daha iyi anlayacak.
    1 ... sevgikelebegi
  3. 3.
    sanırım bu siyasal islamın tek faydasıdır.

bu kadar bahsediyorlar lan dur bakalım neymiş bu diyorlar ve inandıkları fakat açıp bir kez okumadıkları kitabı okumaya, incelemeye başlıyorlar. gerisi çorap söküğü gibi geliyor zaten.

iddia ediyorum kur'anın türkçe mealini okuyan, sümerler ve babiller gibi eski uygarlıkları araştıran bir insanın inançsız olmama ihtimali çok düşüktür.
    3 -2 ... cicikuscicikus
  4. 4.
    ilk "acaba" sorusu aklımdan geçirdiğimde ne biçim korkmuş ve tırsmıştım. Günlerce kendimden kaçmıştım.

Şimdi bakıyorum da şimdiki kuşaklar çok şanslı.
    Sağolasun akp. Sağolasın diyanet. Siz varken deizmin şol ırmakları, agnostizmin hurisiz dünyaları, ateizmin kızıldenizi yaracak asaları coştukça coşacak. iyi ki varsınız.
    30 yılda araştıra araştıra geldiğim noktayı, artık 30 günde hallediyorsunuz.
    3 ... eratosthenes
  5. 5.
    doğru ama eksik tespit zira deizme, agnostisizme de teşvik etmektedir.
    ... mary mary lou
  6. 6.
    lan kimse sevinmesin. teşvik ettiği şey ateizm değil, allahsızlık kitapsızlık. ateist adam, bir tanrıya inanmaz, ondan da korkmaz. lakin evrenin bir döngüsü olduğunun, bunun temelinin de adalet ve başkalarına saygı olduğunun bilincindedir, çoğu zaman dindar kimselerden daha sıkı ahlak kuralları içinde yaşar.

allahsız kitapsız adam ise, ne bir tanrıdan korkar ne de döngüyü bozmak gibi bir kaygısı vardır, anlık yaşar. işin ucunda kaba kuvvete maruz kalmayacağından eminse yapabileceklerinin sınırı yoktur. ahlak, hak, hukuk gibi şeyler onun kitabında yoktur, netekim bir kitabı da yoktur zaten.
    1 ... kel sarman