bugün

eğitimin çin usulü olduğu zamanlarda okumuş efsanevi nesildir. hele bi okuyama, hele bi atlayama, hele bi o flütü çalama...

adamı zikerlerdi kamiiil.
ilkokulunu şirinler tadında okumamış nesildaşlarımızdır. hey gidi günler hey.
yamulmuyorsam 1989'dan önce ilkokula başlayan nesildir.. *
hatırlarırm o yılları denilen durum. *
siyah önlüğü görmüş efsanevi nesildir. biz mavi giydik siyah önlük giymedik ama 1 sene daha büyük olsa idik siyah önlük giydik diyecek nesildir.
siyah onluk beyaz yaka.
herkesin besiktasli oldugu yillardi. guzeldi.
parlak kumaştan beyaz yaka giymiş nesildir.

(bkz: balinler)
sanatın sanat olduğu müziğin müzik olduğu dönemleri yaşayan nesildir.
(bkz: açmayın dedeler)
dünya ahiret dedem olan nesildir.
aynı zamanda beyaz yakalık takıp, ortadan delinmiş silgisi de bir ip marifetiyle önlüğün düğmesine iliştirilmiş nesildir.
arı maya silgisi kullanan ve genellikle okulları gece kondu olan nesildir.
bizim önlük siyah bile değildi, griydi. asfalt gibi hissediyordum okula giderken. ama yolda iyi kamufle oluyorduk.
yerini (bkz: mavi önlük giymiş efsanevi nesil) bırakmıştır. zira artık ilkokul bebelerini gördüğümüz zaman bildiğin normal kıyafetlerle gidiyorlar. ya da beyaz tişört.
sabahları soba isinden beyinleri karbondioksitle dolan nesildir. ülke neden bu halde zannediyorsunuz. fotosentezci hepsi.
siyah önlüğün yaka altında kalan kısmı zamanla dağılırdı ve boğazımı tahriş ederdi, sürekli kaşıyarak yara ederdim. liseye gelince çene altında sürekli sivilce çıkardı. lanet bi üniformaydı ya.

şimdinin çocukları, bizim neslin lacoste yaka dediği tişörtleri giyiyorlar artık. peh peh peh.
Benim de birinci sınıfta parlak kumaştan sihay önlüğüm vardı. Sonra maviye geçtik.
Aynı zamanda ısı için sınıf öğretmeni tarafından odun istenilen, odun vermek istemeyen ebeveyn tarafından şiddete maruz kalan nesildir.