1. 1.
  en masum duyguların eylemidir. ne kadar büyünürse büyünsün, aracın saçtığı duman içinde yok olmak, keskin bir refleks ile harekete geçmek istenir. çok fenadır çok. tanımlanamaz.
  4 ... mikserde yuzen balik
 2. 2.
  benim çocukluk zamanlarımdaki en heyecen verici olaylardan birisidir(neresi heyecan vericiyse artık).
  1 ... cesyjames
 3. 3.
  yeni ilaçlama araçlarından yayılan sinek ilacının eskilere hiç benzememesi üzerine hayal kırıklığına uğradığım eski hobim. bizim zamanımızda beyaz bulutların arasında koşturur dururduk. *
  1 ... arpaci kumrusu
 4. 4.
  (bkz: niceleri telef oldu bu yolda babayiğit)
  2 -1 ... kuzgun
 5. 5.
  modern ilaçlama tekniklerinin gelmesi ile tarumar olmuş çocuk alışkanlığıdır. yazları akşamüstü olduğunda mahalledeki çocuklar aracın geçişini bekler son ana kadar aracın arkasında çocuklara sürekli kızan adama görünmemek için müsait bir yere sotelenilir ve aracın peşine takılınılırdı. aracın etrafa yaydığı o beyaz dumanlar mahalleye adeta sis efekti verirdi. zararları ne kadar büyük olursa olsun o bizim sinek ilacı aracımızdı. modern ilaçlama yöntemleri çıkınca bu eski alışkanlık sadece mazide güzel bir anı olarak yerine almış ancak sol frame de başlığın belirmesi çocukluğunu mahallede geçiren nesli derinden yakalamıştır. olsa da koşsaktır.
  2 ... vasifsiz isci
 6. 6.
  yıllar önce * iki tekerlekli bisikletimle peşine takıldığım, tam içine dalmışken kendimi asvaltla öpüşür şekilde yakaladığım çocukluğumun hayal deryası. şimdikiler malzemeden çalmış, eskiden içinde hayallere dalardım *, şimdikiler bir saat geriye bile götürmüyor.
  1 ... cernonil
 7. 7.
  çocukluk döneminde yapılan salaklıklar listesinin ilk üçüne girebilecek bir hadise. mahalleye gelen sinek ilacı, anadol pikap' ın arkasında saatlerce koşmak, eve gelip tıbbi atık gibi kokup anneden bir güzel azar yeyip, apar topar banyoya sokulmak. geceleyin daha bir güzelleşen hadisedir bu, mahallenin tüm arkadaşları birleşip, güzel bir şehir turu yapılır, bu vasıtayla.
  4 ... dalton ana
 8. 8.
  buna salaklik denilmez bence. cocukluk iste, hangimiz kosmadik ki pesinden.
  1 -1 ... antepli
 9. 9.
  bir de bisikletle gitmek vardır, onun yerini hiç birşey tutmaz.
  4 -1 ... motosikletli kiz
 10. 10.
  bir intihar şekli de sayılabilir.
  ... umutluyum hala