bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  dunyanin en gereksiz varligi olan sivrisinegin sagladigi yararlar zinciri. hangi zincirden bahsediyoruz orasi da muamma. birgun sivrisinegin nesli tukenirse dunyaya acacagi olumcul sonuclar bu baslik altinda irdelenecektir.

  sivrisinegin ekosisteme yaptigi katkilar, george bush'un dunya barisina yaptigi katkilar kadardir. o derece buyuk.

  bir yilani ele alalim. yilan hic sevilmeyen bir canli turudur ancak fare veya sican turlerinin asiri cogalmasini onleyici etkisi bulunur. bir nevi dogada denge unsurunu saglama amacina hizmet eder. bir sahin yada bir kartal da gelir yilani yer, o sekilde denge saglanir gider ama bu sivrisinek cezasi hangi amaca hizmet eder. ne bir denge sagladigi var ibnenin ne de bir canli turune yemek olma potansiyeli. anca gelir asalak bir sekilde milletin kanini emer. bir de utanmadan mikroplarini birakir.
  ha nedir birtek bataklikta kurbaganin birine rasgelirse onu yiyecek de kurbaga karnini doyuracak. onun da bize faydasi yok.
  bize faydasi soyle olur: kurbaga sivrisinegi yer, o kurbagayi da gelir bir kus yer. biz de o kusu alir kafeste besleriz evde oter, dogal bir hava katar. baska turlu fayda saglamasi imkansiz cunku.
  bela misin ulan?
  6 -2 ... yozishanko
 2. 2.
  sizi o cağnım sesiyle uyandıracağı için bir daha uyuyamayıp, ders falan çalışırsanız ne bileyim yürüyüşe falan çıkarsanız ya da temizlik falan... sivirsinek bu durumda faydalı olabilir.
  1 ... misskin
 3. 3.
  (bkz: sivrisineğin doğal serum olması) * *
  ... markasiz
 4. 4.
  sabah 3'te insana spor yaptirarak inanilmaz fayda saglar. cigerlerin acilmasini saglar, ter kosusu yapmis olur insan. saat pek uygun degildir ama olsun.
  1 ... yozishanko
 5. 5.
  kapi ve pencere teli sektorune yagli kar getirir. o olmasa telciler ac gezer.
  1 ... yozishanko
 6. 6.
  Sivrisineğin ekosisteme yaptığı katkının da yer aldığı faydalardır. Ekosistemde her türün besin zincirinde bir yeri vardır bu hayati bir önem taşır. kurbağalar, balıklar, kertenkeleler, bukalemunlar, kuşlar, yarasalar ve böcek larvaları sivrisinek ve larvalarıyla beslenirler.
  1 ... non compos mentis
 7. 7.
  reflekslerimizi geliştirir.
  5 ... kafatasci iskelet
 8. 8.
  Hislerimizi ve hislere verilen tepkimizi keşfederiz.
  ... adby
 9. 9.
  Küfür dağarcığıma yeni kelimeler ekler.
  3 ... kareli panda
 10. 10.
  c vitamini.
  ... simon diyor ki