1. 1.
  bir demiri alıp ateşte kızdırın , sonra sivilce çıkan yerlerinize sürün.
  oradan bir daha sivilce çıkarsa ben bir bok bilmiyorum.

  edit : lan başlık başıma kalmış , olum yavrum yapmayın böyle şeyler!
  #4973766 :)
 2. 2.
  transvital for men seti guzeldir.
  #4973772 :)
 3. 3.
  protex anti bakteriyel sıvı sabunlarıdır. periyodik kullaımlarda etkisini ciddi anlamda gösterir. ancak bazı ciltlerde alerjik yan etkileri vardır.
  #4973778 :)
 4. 4.
  (bkz: bir cilt uzmani olarak sozluk)
  #4973780 :)
 5. 5.
  ipana 7 de 7'dir. evet kendisinin dişler üzerinde hiçbir etkisi yok lakin bu konuda gayet başarılı. isviçreli bilim adamlarının diş macunu sandığı şey aslında sivilce merhemi mınakoim. şaşırdılar iyice.
  #4973823 :)
 6. 6.
  cilt doktoruna gitmektir.
  ama özellikle belirtmek istiyorum, sağlık ocaklarından uzak durun. dayıyolar benzamycin'i. kullandıktan sonra yine çıkıyor kör olası akne. ama cildiyeye giderseniz kan tahlili yapıp kan değerlerinizi kontrol edip, karaciğerinizin müsait olup olmadığına da bakıp, sivilce durumunuz da kötü ise roaccutane veriyolarlar. ha, radyasyon yiyorsunuz bu sefer de, çok yan etkileri olan ağır bir ilaç ama sittin sene çıkmıyor sivilce bir daha. tabi yeme-içmenize dikkat etmeniz şartıyla. ama iyi yani, yok limondu, kükürt sabunuydu, işte efendime söyleyeyim bilmem ne marka yüz temizleme jeliydi falan uğraşmanıza gerek kalmıyor. hem de doktor kontrolünde kurtulmuş oluyorsunuz.
  he, zaten durumunuz çok vahim değilse ona göre tedavi uygulanır. ama en iyisi doktora gitmek. **
  #4973892 :)
 7. 7.
  büyümek.
  #4973895 :)
 8. 8.
  killi sabun, pudrayla karıştırılmış gül suyunu maske gibi sürmek, portakal ve sandal ağacı yağı iyi gelir efem...
  #4973902 :)
 9. 9.
  kükürtlü sabunla günde iki kere yüz yıkamaktır.*
  #4973910 :)
 10. 10.
  hiç dokunmamaktır. patlatılan sivilceler ciltte iz bırakmakta ve ileride suratınızın mayın tarlasına benzemesine sebebiyet vermektedir. hiç sivilcelerime dokunmadım ve bugün suratımda tek bir iz ve sivilce yok.

  evet kalasnikova haklı, büyümek en etkili yoldur. kesin çözümdür. bende sivilce çıkmıyor yıllardır...
  #4973946 :)
 11. 11.
  sırtımda sıklıkla çıkan sivilcelerden kurtulmak için çok para harcadım ama her şey boşunaymış olmadı. bir türlü beceremedim. tetra türü antibiyotikler ve a vitaminleri ama nafile inatla çıkmaya devam ettiler. sonunda sevgili cilt doktorum bana rauccatane isimli ilacı tavsiye etti fakat ilacın bir dünya yan etkisi var. inanın dehşet! kullananları görseniz hepsinin durumu içler acısı altı ay sürede çekmedikleri şey yok. ikincisi ilaç hakkında derinlemesine araştırma yaptım ve bu ilacı kullanma diyen altıya yakın doktorla konuştum bana söyledikleri en mühim mevzu ilacı kullananların er yada geç kemik agrıları çekeceği ikincisi ilerleyen yaşlarda kollestrol hastası olma olasıklarının yüksek olduğu. bunların yanında karacigeri çok etkiliyormuş. gördünüz mü ne namuzsuz, fırsatçı nemert ilaçmış.

  bende rauccatanesiz bir çözüm aramaya koyuldum ve şans eseri gittiğim bir eczaneden 2 ay önce acno eurtabs aldım. ordaki bayan bu ilacın gerçekten iyi oluğunu ayrıca yan etkilerinin olmadığını iskandınav ülkelerinde kullanıldığından bahsetti. alırken içimden bir ses başuna veriyorsun 47 ytl'yi dedi ama eczacı bayan damardan girdi, biraz umut tacirliği yaptı ve bu ilacın yurt dışında çok populer olduğunu söyledi. neyse aldım işte, eczacı bayan bana düzenli kullan ama dedi (neymiş efendim büyüklerin sözlerini dinlemek gerekmiş). gerçekten düzenli kullandım bunun yanında bırde duş jeli verdi onuda kullandım, başkada bir şey vermedi ama ikisi için 80 gayme mi aldı.

  anam iki ay geçti ve sonuç dehşet bir şey. iananması zor ama sırtımda şu anda sivilce falan kalmadı desem yeridir. efendim omzumda bir tane var oda geçmek üzere, d,ğer dostarının anasına ağıt yakıyor, son mücadeleci sivilcem. bu gün gittim tekrar eczaneye acno eurotabs aldım tekrar, iki ayın sonunda hiç çıkmayacak sivilce falan dedi ve bundan sonrada çıkması mümkün değil diyerek bayan eczaneci tekrar umut tacirliği yaptı ve gene 47 gaymem gitti. ayrıca derimdeki gözenekler mi ne varsa onlardanda kurtulacakmışım, öyle lavobo borusu gibi ikide birde tıkanmayacakmış.

  bu arada ilacın hiç bir yan etkisi yok, en azından bende hiç bir yan etkisi olmadı. rauccatane denemeden bu ilacı deneyin yazıktır gençliğinize. bu arada cilt doktorlarının çoğunun bu ilaçtan haberi yok. ben olan bir bayan doktor buldum. şimdi iki ay daha kullanacağım brad pitt gibi olacagım az kaldı o günlere.

  (bkz: acno eurotabs)
  #4973952 :)
 12. 12.
  gözlemlerime göre hiç dokunmamak. bırakın 3 ay da dursa dursun. kendi kendine geçince iz falan kalmıyor.
  #4973995 :)
 13. 13.
  temizleyici bir ürün kullanarak cildi temiz tutmak.

  başkasının kullandığı yastığı, havluyu kullanmamak hatta kendi havlunu bile kullanmamak. kağıt havluyla yüzünü kurulamak.( dermatologlar öyle diyor.)
  #4974026 :)
 14. 14.
  kendi kendine geçer diye düşünmemek. zira geçmiyor ve hastalık olarak yüzdeki yaşamına devam edebiliyor bu mendebur tümsekler. en iyisi mi vakitlice cildiyeye gidip gerekli önlemi almak.
  #4974055 :)
 15. 15.
  "askerice"lere darbe yaptirtmak.
  #4974065 :)
 16. 16.
  bir çay tabağına, limon sıkılır içinde bir adet asprin atılır ver eritilir. ele lınan bir parça pamuk ile limon suyuna bandırılarak sivilceli yüzeye sürülür, kuruyana kadar beklenir. sonra yüz yıkanır, üç günlük seanstan sonra gözle görülen farklılıklar göreceksiniz. *
  #4974083 :)
 17. 17.
  abinin günün birinde elinde bir kaseyle odanın kapısını çalarak vuku bulan olaylar bütünüdür.. önceleri kasenin içinde ne olduğuna anlam veremez tabi kız kardeş.. ama abinin :
  - sen ikide bir sivilcelerden şikayet etmiyor musun.. al bunu sür işte.. çekinme çekinme ya abinin sonuçta..
  demesiyle alınıp yüze sürülen abi mahsulünün * iyi geldiği kanıtlanmıştır.. * * * * *
  #4974127 :)
 18. 18.
  (bkz: Ölmek)
  #4974179 :)
 19. 19.
  benzamcyin adlı ilaç. doktor kontrolünde alınıp, yüz iyice temizalendikten sonra sabah akşam sivilceli bölgeye sürülüyor. Gerçekten de kısa süre için de sivilcelerin geçtiğini gözlemledim.
  #4974309 :)
 20. 20.
  bir üstteki entryde adı gecen ilac güzel bir yoldur ancak kesin cözüm degildir, kesin cözüm icin;
  (bkz: zaman)
  #4974416 :)
 21. 21.
  yağlı ciltler her zaman sivilce oluşumu için en müsait cilt tipleridir.temizleme amaçlı kullanılan kozmetikler ya da çeşitli sabunlar yüzdeki fazla yağın alınmasını sağlar.temizleme işlemi sırasında kullandığımız bu ürünler cildi kuruttuğu için sivilce yapmayacağını düşünürüz.ancak bu kurutucu ürünleri düzenli olarak kullanmak cildin yapısını kısa bir süre içinde bozmaya başlar.biz bu ürünlerden sivilce oluşumuna engel olması için medet umarken aslında cilt tipinin asıl yapısını inkar etmeye ve değiştirmeye çalıştığımızı göremiyoruz.asıl mesele şudur: cilt yağlıysa belli bir yağ salımına izin verilmelidir.bunu doğduğumdan beri yağlı cildimle uğraşan biri olarak söylüyorum.yüzdeki yağı aşırı temizlemek ve sürekli kurutmaya çalışmak sivilceleri arttırıyor.onun yerine size tavsiyem nemlendirici özelliği olan dove gibi cildi kurutmayan ürünleri düzenli bir şekilde kullanmanızdır. cildi özgür bırakırsanız sivilcelerden kurtulabilirsiniz.işte kükürtlü sabunlardan sebamedlere kadar aklınıza gelebilecek her ürünü deneyen biri olarak size kesinlikle yağlı cildinizi kurutmayın diyorum.temizlik açısından sadece her gün sabah akşam yıkayın.kendinize ait havlu kullanın.
  #4974461 :)
 22. 22.
  en yakın dermatoloğa gitmek. verdiği perhize, tedavi sürecine harfi harfine uymaktır. aksi takdirde cilt tipinizi bilmeden doktora göstermeden kendi kendinize bir şeyler yaparsanız hem sivilceleriniz daha çok yayılır hem de leke ve delik kalabilir. ve leke ve deliklerin tedavisi emin olun sivilcelerin tedavisinden daha zor.
  #4975571 :)
 23. 23.
  usturayla kazımaktır. çok piskopat bir fikir gibi görünüo ama gerçekten işe yarıyor.
  #7795308 :)
 24. 24.
  düzenli sex.
  #15999877 :)
 25. 25.
  doktor kontrolünde roaccutane kullanmak.
  #15999975 :)