bugün

sivilceyi kurutup yok etmek içindir. (bkz: imex) (bkz: roaccutane)
(bkz: zoretanin)
(bkz: roaccutane) yalnız bu sivilce düşmanı değil karaciğer düşmanı. Dudak filanda bırakmıyor burunda kanatıyor.
sivilcelerimle çok mutluyum ben dedirtecek kadar korkutucu ağır bir ilaçtır kendileri.
izotretinoin içerenleri haricindekilerin hiçbir işe yaramadığı ilaçlardır.

(bkz: aknetrent) (bkz: roacuttane)
(bkz: aknetrent)
Şimdi bebeksi bir yüzüm var.
Teşekkürler aknetrent.
gereksiz şeylerdir, sivilce yaş gereği ergenlik döneminde çıkıyor zaten, gitsede gelir.
Bazi kisilerin ergenliginden gecmis ilaclardir.

Ben degil ya bir arkadas. Vallahi arkadas. Bak allahin adini verdim. Tamam tamam benim bu. Dudaklarim patladi. Cildim kurudu. Saclarim kurudu. Hatta goz bebeklerim kurudu. Fakat gecti işe yaradi.
(bkz: zoretanin) 3 aydır kullandığım ve bi 6 ay daha kullanmam gereken hayatımı karartırken yüzümü aydınlatan efsane ilaç. Bi insan dudaklarımı görünce direkt bu ilacı kullandığımı anlayıp acıyan gözlerle bana bakıyorlar. Çok üzgünüm ey ahali.
roaccutan adlı ilaç dışında işe yarayan olduğunu sanmadığım ilaçlardır. genelde vücuda yan etkileri çoktur. kullanmaya değer yine de.
kronikse ilaç diğer türlü yediğinize dikkat etmek.
rouaccutane yani muadili zoretanin haricinde diğerlerinin beş para etmediği ilaçlardır.

3-4 aylık kısa bir zoretanin tedavisi sonunda yüzümde ve sırtımda tek sivilce dahi kalmadı ve hala da çıkmıyor çok şükür.

not: 20 yaşına kadar sivilceli gezen biriydim.
Zoretanin kullanmis biri olarak, eger cok ciddi sivilce durumunuz yoksa kullanmayin derim ama sivilce yag bezesi halini almaya basladiysa tabii ki bu tedaviye baslayabilirsiniz.

Yaz aylarinda tedaviye baslamaniz tavsiye edilmez cunku bu tedavi gorulurken gunes isigina cok cikmamaniz tavsiye edilir. Bunun disinda adet doneminde duzensizlik, bel agrisi, kasinma, soyulma vb yan etkiler gorulebilir. Boyle durum oldugunda mutlaka doktorunuza belirtin ki ona gore krem versin ek olarak. Her ay kan testlerinizi duzenli olarak yaptirmaniz gerek ayni zamanda. Ilk haftalarda cok sivilceniz cikabilir bu sizi korkutmasin cunku belli bir zamandan sonra ilac sivilceleri kurutmaya baslar.
aksil 5 diye çok etkili bir sivilce ve akne kremi vardı bir ara gerçekten etkili bir ilaçtı. şu anda halen üretimi devam ediyor mu bilemeyeceğim ama sivilceleri yakın zamanda yok eden bir ilaçtır. beyaz ve ten renginde seçenekleri de vardır.

şöyle bir tüp: http://2.bp.blogspot.com/...nzrdrs/s1600/IMAG1008.jpg
Lise yılları idi. Yüzümde sivilcelerin birlik olup isyan çıkardığı yıllar. Bazen bir tanesi pataklıyorum arkasında ikişer üçer geliyorlar. Artık pes ediyorum napalım sivilceli ergen irisi olarak razı oluyorum. Gel Zaman git Zaman ısrarlar üzerine doktora gidiyorum. Doktorum sarışın renkli gözlü çıtı pıtı bir hanım. Hâlime acıyor bir kan testi yapıyor. Kanında bilmem ne fazla diyor hormonların fazla falan. (bkz: roaccutane) isminde biriksir-i azam yazıyor. Başlıyorum kullanmaya önce dudaklarım kuruyor güzel doktorum (bkz: hametan) veriyor. Acımasızca sürüyorum. Sivilcelerin isyanı artıyor daha da kalabalıklaşıyorlar. inat ediyorum vazgeçmiyorum. Diz eklemlerimde hafif ağrılar. Soruyorum tehlikeli ilaç diyorlar. Olsun diyorum. 1,2,3 ay doluyor sivilceler elveda demeye başlıyor. Bu sefer iz kaldı diye efkar basıyor. O da ne yüzüm soyulmaya başlıyor. Yüzüm (bkz: albino) ya dönüyor adeta iz falan kalmıyor. Okulda boyayla beyazlaşmak isteyen kızlar sorup duruyor ne kullanıyon diye. Hasılı sevgili dostlar sivilcelere elveda diyorum. Ergen kardeşlerime de tavsiye ile birlikte sabır diliyorum.
bu ilaçların hapınıda kullandım kreminide.

kremler

ısotoreksin şeffaf bana göre faydası olmayan krem.Doktor bunu yazarsa kullanmayın yüzü kurutıuyor.

clindoxyl bence kremler arasında iyi bir konuma sahip kullanıldığı dönemde sivilceleri geçiriyor ancak bırakıldığında tekrar sivilcelere çıkıyor.Bu ilaç piyasadan kaldırıldı son öğrendiğime göre.

acnelyse bence en iyisi bu. Çok az sürüyorsun.derin soyuluyor iz leke sivilce kalmıyor.. Bırakınca tekrar çıkıyor.

clinoper piyasada yeni clindoksilin isim değiştirmiş hali.

haplar

aknetrent: bu hapı uzun süreli tedavilerde kullanırılar 8-9 ay gibi.Ben kullandım siz kullanmayın.Göz seyirmesi deri dökülmesi yorgunluk dudakların yara olmasına neden oluyor.

tetradox: bunuda kullandım. hayatımın en acı dolu bir haftasını yaşadım.2 kutu bitirdikten sonra doktora yazdırmaya gittim.Doktor herhangi bir sıkıntı var mı midende dedi.Bende yok dedim.Bu bana 5 3-4 kutu yazdı. Gittim aldım.Bakın o akşam yuttum bir tane ertesi gün midem yemek borum yanmaya başladı. dedim kullanmayayım bir kaç gün ama iş işten geçmişti.Zarar vermiş yemek boruuna mideye falan acılar içinde kıvrandım bir hafta boyunca. Ne yemek yedim ne su içtim adam akıllı.Çare doktorda hapı bıraktık falan .

Kısaca bu bana olan etkileri ama diyeceğim çıkacağı varsa çıkar.Hap kullanmayın arkadaş cidden düzeltiyor ama bünyeyi maaf ediyor.Lan benim arkadaş edward gibi güneşe çıkamıyordu o derece.Yamadığım bir kaç ilaç daha var onlarda kötü.
Yüzü kurum kurum kurutan, bundan başka hiçbir işlevi bulunmayan ilaçlardır.
Yüzü kuruttunuz aferin, bravo size. Sivilceler geçti. Aman ne hoş. Harika ilaç değil mi?
Çok değil birkaç ay sonra deri altı sivilceleri baş gösterecektir.

Adam akıllı nemlendirici alın cilt tipinize uygun, birkaç haftaya sivilce yüzünüze uğramayacaktır bile.
Sivilce tamamen yüzün yeterince temizlenmemesinden ve nemlenmemesinden kaynaklı.
Yüzünüze abdest suyu falan değdirin hiç olmazsa.
Benzamycin. Sadece bunu kullandım ama çok faydasını gördüm bir zamanlar. Üstelik çok kısa bir sürede. Gerçi kremi sürüp yattığınızda sabah karşınızda beyaz lekeler olan bir yastık görme ihtimaliniz yüksektir. Bunun için bu ilacı kullanıyorsanız beyaz yastık kılıfı da kullanmalısınız. Benden söylemesi.
kafanıza göre ilaç almayın sakın ha. daha kötü sonuçlar doğurur.
bu güne kadar hiç kullanmadığım, kullanan arkadaşlarımda da faydasını görmediğim üreticisine dehşet para kazandıran ilaç türü.
Yaz günü kullandığım ve deli gibi kurutan ilaç. Dudakların eşek poposuna dönmesi. Kabus gibiydi.
Cleocin T kadar boş bi ilaç yok, lisedeyken kullanıyordum zerre bi etkisini görmedim. Yani açıkçası hiçbir sivilce kreminin, jelinin özellikle doktor tavsiyesi olanlarının da görmedim ya. Hap en iyisi ama o da çok can yakıyor, yalama gibi geziyorsun cildin kuru, dudaklarının her tarafı çatlıyor falan. Ben 3 aydır bi’ ablamın tavsiyesiyle paraya kıyıp aldığım temizleme jelini ve nemlendiricisini kullanıyorum görsel olarak da link atacağım. Yalnız etkisi efsane cidden muazzam bi’ ikili benim için.
Şöyle buyrun; https://encrypted-tbn0.gs...wY5DqCIL6ZtZbnzjiJcGgg7cP
https://encrypted-tbn2.gs...ARZadNqdfb-3vn-uymt2yvmow
Etkili tek sivilce ilacı roaccutanedır. Lokal etkili olsun bana zararı olmasın istiyorsanız topikal acnemix kullanın.