bugün

ciddi bir ihtimal. çünkü hepsi esmer. bir sivaslıyla bir batmanlıyı dış görünüşlerinden ayırt etmeye imkan yok.
bu memlekette hepimiz kürt, hepimiz türküz! bu ötekileştirme niye???
(bkz: birimiz hepimiz hepimiz birimiz için)
Vatan haini olmasın da ne olursa olsun.
Sivasta kürt olmaz bildiğim kadarıyla. Kürt oranı sıfırdırdan ötedir. Bunu da bilmiyorsanız artık.

Kürt olunması bişey demek değil. Sadece bilgi verdim.
türkmen alevileri, avşarların ve çerkezlrin yoğun olduğu bölgedir sivas. kürt çok azdır.
Sivas karışık değil gayet sade normal bir şehir. En doğu kısmı için geçerli olabilir ama geri kalanı için böyle bir şey denemez.

Bir yazarın da dediği gibi neredeyse hiç yoktur.
Evet zarada vardır kürt.
(bkz: reynmen in sivaslı olması)
(bkz: reynmen in kürd olması)
yoo ben kürt değilim ama zaralılar kürttür evet.
zara'da bir miktar kürdün olması sivasın tamamının kürt oluğu anlamına gelmez. sivas kastamonu ile birlikte osmanlıda oğuz yurdu diye anılan iki şehirden biridir.
Tanıdığım sivaslıların %90'ı kürt idi. Başlık tarafımca onaylandı.
Sivaslılar has kan Türk’tür.
Her yerde olduğu kadar Sivas’ta da Kürt vardır.
Ayrıca tipleri de Kürtlere benzemez.
Her esmeri kürt zannetmek ne kadar saçma ben Sivaslı olup hiç Kürt rastlamadım hepsi Türktü ve koyuda Milliyetciydi.Algı mı yapıyorsunuz nedir bu başlıklarla anlamadım.
Sivas çok göç vermiş bir şehir. Geçen yıllarda araştırma yapıldı. istanbul'da Sivas'tan çok Sivaslı var. Göç edenlerden Kürt olanlar daha çok çoğaldılarsa, böyle bir algı oluşmuş olabilir.
Sivasta şubat ayında şortla gezene rastlarsın ama kürde rastlayamazsın kolay kolay.
halamın eşi sivaslı ve adam basbayağı karapapak türkü birader.

size kalsa prenses ve yedi cüceler de kürt.
çoktur.
Sivaslıların çoğunluğu türktür. Doğuda yaşayan herkes, kürt olmuyor. Kürtleri şişirip durmayın.