bugün

atatürk'ün askeri ekrem imamoğlu'nu bir vatandaş olarak göreve çağırıyorum. sivas kongresi'ndeki gerçek vaka sayılarının açıklanması için hükümete baskı yapsın.

ayrıca büyük başkan mansur yavaş'ı da kongredeki 65 yaş üstü delegeleri tespit edip onlara sokağa çıkma yasağı koymaya davet ediyorum.
halt tv'de bu durumdan bahsetmezler çünkü üçüncü dalga var. fox tv'de de göremezsiniz çünkü yoğun bakımlar doldu. kemalistler her zamanki gibi kör numarası yapmaya devam ediyorlar.
halk tv izleyicisi, yasak savunucusu pandemist kemalistlerin açıklayamadığı durumdur.

bu da böyle bir entry'dir.
Pezevenge bak sanki Sabiha gökçene günde 20 sefer Madrid’den uçak iniyor. Elin Sivas’ı ne bilsin o zaman ispanya’yı. Sorun yaratmayacak toplanmadır efenim.
sivas kongresi'nin, milyonlarca insanın öldüğü ispanyol gribi pandemisi sürerken maskesiz ve sosyal mesafesiz toplanmış olmasıdır.

görsel

kurtuluş savaşı'nı başlatan samsun çıkışında olduğu gibi, bugün bağımsız bir cumhuriyette yaşamamızı sağlayan her temel adım pandemi varken atıldı. mustafa kemal, ispanyol gribine yakalanmış olmasına rağmen panik yapmadı. "aman pandemi var ya, kongre falan toplamayalım şimdi." deseydi n'olurdu acaba allah bilir. velhasıl, mustafa kemal'in özgürlüğe olan inancı virüs karşısında galip geldi.

özgürlüğünü koronavirüse verenlere, evden çıkmaya bile korkanlara bir tarih dersi olsun.

edit: amına koduğumun cahili, madrid'den istanbul'a uçak inmiyordu da atatürk tam samsun'a çıkacakken nasıl ispanyol gribine yakalandı? hadi onu geçtim, bu virüsün ispanyollardan yayıldığına nereden kanaat getirdin tarih bilgisine soktuğum?