1. 1.
  kangal ney la kurdun yanında. mahveder kangalı kurt.
  -1 ... gonullerinfedaisi
 2. 2.
  kurt sinsice yaklaşır, avcıdır falan diyorsunuz da, eşit şartlarda, atıyorum bir kafeste falan teke tek kapışsalar, kangal kurtun amına koyar, doymaz, bir daha koyar. kurt sürü halinde gezmezse, sinsice avına yaklaşmazsa, hayatta zor kalır. tıpkı birinin arkasından bıçaklamak gibi düşünün. ama eşit şartlarda karşı karşıya gelseler kurtun şansı yok.
  1 ... hayallere dalan dalgic
 3. 3.
  Sivas kangalı alır.
  2 ... burasibenim
 4. 4.
  kangal ayıyı bile kovalıyor, kurt kim amk.

  https://www.youtube.com/watch?v=Sr8XwEP_rsA+
  1 ... hayallere dalan dalgic
 5. 5.
  Gerçekten iyi eğitimli ve tecrübeli bir kangalın kurda yenileceğini düşünmek de ne bileyim...

  iki tip kangal sahibi vardır.

  1. Si Kangal çok süper der satın alır her şeyi kangalın yapmasını bekler. Kangalı ölünce de ne yapacam diye kara kara düşünür. Çok nadir bir şekilde kangal yapması gerekeni kavrar.

  2. Si kangallar ile haşır neşirdir. Kangallarını evladı gibi büyütür. Kangalı öyle bir yetiştirir ki. Kangal tuzağı da görür kurdu da tanır. Ve diğer kangal kardeşleri ile senkronize de hareket eder. Kurt boğmak o kangal için çocuk oyuncağı haline gelir.

  Doğru kangal sürüsü yetiştirmek bir sanattır. Düzenli ordu vs paralı asker vs eşkiya olarak bakın vs ye. Düzenli ordu eğitimli kangal. Paralı asker eğitimsiz kangal dır. Eşkiya da kurttur.
  1 ... uzay muhtari
 6. 6.
  Bir kangal güç bakımından kurttan çok daha güçlü olsa da, kurt doğada her an savaşarak yaşadığı için çeviklikle ve savaş becerisiyle kangalı yener...
  1 ... kralzeus
 7. 7.
  neden köpek ırklarından konu açıldığında öldürme odaklı bir başarıdan söz edilir? hayatınızda kaç kere köpek dövüştürdünüz yada kaç köpek beslediniz de beslediğiniz canlının hayatına dair böyle hükümleriniz oluştu? iki cins de koruma ve savunma iç güdüleri olan iyi ırklar. kangal kurtarma konusunda kurt arama kurtarma konusunda insanlığa faydası olan iki köpek. üstelik biz insanlar olmasa emin olun hiç bir kurt bir kangala saldırayım yada hiç bir kangalın şu kurdun boynunu kırayım gibi bir derdi de olmaz.
  ... golhiat
 8. 8.
  Kurt köpek değil kurttur hocam. Aslan ve sırtlan gibi düşün. ikisi de kedigil. Fakat bir birlerini çok sevmezler ve buldukça öldürürler.

  Doğanın kanunu sürüleşmek ve dominasyon. Çevreci arkadaşlarıma şunu anlatamıyorum. Doğada savaş var. Doğa güzel bir çocuk bahçesi değil. Ve bölgelerin sınırların hatta sınır ihlallerinin bile koşulları var ve bu durumlar insanınkinden farklı değil. Sokak köpekleri bile kendi bölgeleri konusunda çok hassas.
  ... uzay muhtari
 9. 9.
  sivaslıların huyudur. abartmayı çok severler. sivas kangalının bir olayı da yok. bildiğin köpek işte. ne farkı var finodan. ikisi de hayvan yani.
  -1 ... the last account
 10. 10.
  Şunu unutmayın kurdu anası babası eğitir kangalı sahibi. Kurdun anası babası doğadan gelir tecrübelidir. Kangalın sahibi beceriksiz ise kangalı da beceriksiz olur.

  Yalnız başına büyümüş ve izole edilmiş bir kurt diğer soydaşları kadar güçlü olamaz. iç güdü kavramının o kadar da etkili olmadığı konusu biologlar tarafından araştırılan bir konu. Ve hayvanlar uzun süreli incelendiğinde aslında ebeveynlerinin etkileri ve öğretileri çok şaşırtıcı bir şekilde etkili. Hayvanlar önceden programlanıp her şeyi iç güdü ile öğrenmiyor.
  ... uzay muhtari